Dodano: 28 stycznia 2011 r.

SEZON NART BIEGOWYCH TRWA

Wbrew kiepskim prognozom pogody i wielu sceptykom mamy kolejną fazę prawdziwej, pięknej zimy. Mróz a później śnieg ponownie zawitały do nas tydzień temu co szczególnie ucieszyło młodych narciarzy przebywających aktualnie na feriach szkolnych.

Przypomnę, że rozwijane od kilku lat na Ziemi Janowskiej narciarstwo biegowe zostało zasilone w 2007 r. przez Stowarzyszenie LGD „Leśny Krąg” w Janowie Lubelskim 20 parami nart biegowych dla Szkół Podstawowych Potoczka i Wierzchowisk oraz Zespołu Szkół i Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim. Natomiast w grudniu 2010 r. LGD „Leśny Krąg” w projekcie UM w Janowie Lubelskim zakupiło 15 kolejnych par nart biegowych dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim. W tych szkołach prowadzona jest edukacja kultury fizycznej narciarstwo biegowe dla pokaźnej już grupy dzieci i młodzieży. Zadanie to realizuje kadra nauczycieli przy pomocy wolontariuszy LGD „Leśny Krąg”.

A co aktualnie na trasach narciarskich? Pokrywa śniegowa w Janowie Lubelskim i okolicach jest dość dobra a do jazdy trzeba tylko wyszukać odpowiedni teren. Najlepiej jeździć blisko miejsca zamieszkania lub nauki. Mogą to być osiedlowe parki, jak np. Park Misztalec, tereny przy Stadionie Miejskim , Góra Zaolszynie czy Górka przy PSP. Można też wybrać się w leśne okolice Zalewu Janowskiego i na Piaskową Górę. Bardziej ambitnym polecam piękną (projektowaną) trasę do Kruczka, Cegielni i Ośrodka Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie. Tam zażyjemy tak potrzebnego ruchu i dotlenimy nasz organizm. To bardzo istotne dla naszego zdrowia i bardzo się przyda do dalszej nauki oraz pracy.

Narciarzy biegowych, maszerujących z kijkami Nordic Walking i sympatyków zapraszamy do galerii na nasze strony internetowe: TUTAJ

Do zobaczenia na trasie!

Tekst Antoni Sydor

Foto: Agata Stelmasiewicz

 


Dodano: 28 stycznia 2011 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

 
©COPYRIGHT 2006 - 2011 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI