Dodano: 26 stycznia 2011 r.

 

FERIE TRWAJĄ

Na terenie krytej pływalni „Otylia” odbywają się indywidualne zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych. Dzięki nim dzieci mogą poznać nowy wymiar przestrzeni, w której odzyskują swobodę ruchów i pewność siebie. Dodatkowym atutem jest terapia ruchowa w środowisku wodnym.

Muzeum Regionalne zorganizowało już drugie w czasie ferii spotkania z twórcą ludowym. We wtorkowych zajęciach wziął udział garncarz Adam Żelazko. Zachęcał dzieci do zgłębiania tajników sztuki garncarskiej. Każde z dzieci opuszczało warsztaty wyposażone w komplet naczyń, samodzielnie wykonanych z szarej gliny, która jest złotem tego regionu.

Artystka ludowa Alina Myszak poprowadziła zajęcia plastyczne w pracowni w Janowskim Ośrodku Kultury. Uczyła zainteresowane osoby jak robić kwiaty z krepiny na różne okazje.

W ramach warsztatów rękodzielniczych koło entuzjastów robótek ręcznych poszerzyło się o nowe osoby, chcące nabyć podstawy szydełkowania oraz umiejętność posługiwania się drutami i włóczką.

 

Tekst i foto: Jola Dzierwicka

 


Dodano: 26 stycznia 2011 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

 
©COPYRIGHT 2006 - 2011 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI