Dodano: 24 stycznia 2011 r.

 

NADZIEJA I NIEPOKÓJ „SOLIDARNOŚCI”

Komisje Zakładowe NSZZ „Solidarność” z naszego powiatu zorganizowały spotkanie noworoczne w Restauracji Hetmańska. W spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący Regionu Ziemia Sandomierska Andrzej Kaczmarek oraz Marian Król Przewodniczący Regionu Środkowowschodniego. Przybyli zaproszeni goście miedzy innymi Jerzy Bielecki, Starosta Powiatu Janowskiego, Jan Frania Radny Sejmiku Lubelskiego oraz Krzysztof Kołtyś Burmistrz Janowa Lubelskiego. Związkowcy NSZZ „Solidarność” z nadzieją i niepokojem patrzą w przyszłość. Wśród wypowiedzi przebijał się niepokój o przyszłość ludzi pracy.

Związek Solidarność będąc największym związkiem w Polsce zaniepokojony jest obecną sytuacją gospodarczą kraju, niepokoi nas brak rozwiązań systemowych jakie powinien wprowadzać Sejm i Rząd. Sytuacja ta ma przełożenie na sytuację na Lubelszczyźnie.

Alicja Dudzic Przewodnicząca NSZZ „Solidarność ZOZ w Janowie Lubelskim wyraziła niepokój z powodu trudnej sytuacji finansowej szpitala, ale ma nadzieję, że po przejściu szpitalnej organizacji do Regionu Środkowowschodniego będzie większa możliwość walki o służbę zdrowia w Janowie i na Lubelszczyźnie. Natomiast Bogdan Pituch pomimo trudnej sytuacji w COMASIE jest pełen nadziei, że firma, która prezentuje będzie się rozwijać i pokona napotykane trudności.

Tylko we wspólnym działaniu jest możliwość poprawy warunków pracy jak również powstania nowych stanowisk pracy w mieście i kraju - mówili związkowcy.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze wśród znajomych z różnych stron powiatu. Przedstawicielami komitetu organizacyjnego byli Alicja Dudzic i Bogdan Pituch.

Tekst i foto: J.M


Dodano: 24 stycznia 2011 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

 
©COPYRIGHT 2006 - 2011 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI