Dodano: 19 stycznia 2011 r.

 

APEL O POMOC !

 

W tym roku, ponownie, pragnę zwrócić się do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc i przekazanie 1% podatku dochodowego na leczenie mojego synka Jakuba Nowickiego.

Kuba ma 10 lat i od pięciu lat leczony jest hormonem wzrostu. Koszt jego leczenia wynosi obecnie 27 tysięcy złotych i z roku na rok systematycznie wzrasta. Leczenie, któremu jest poddawany, nie jest objęte refundacją NFZ, a pieniądze na zakup leków moja rodzina musi zebrać sama. W trakcie leczenia udało się wprawdzie uzyskać refundację NFZ, niestety, tylko na okres 4 miesięcy leczenia. Pomocy udzieliły nam również Fundacje: TVN oraz Polsat, jednak ze względu na ogromną liczbę osób potrzebujących, pokryły jedynie ¼ kosztów leczenia.

Bardzo pomocna w zbieraniu funduszy na leczenie Kuby okazała się możliwość przekazania przez podatników 1% podatku dochodowego w rocznym rozliczeniu – na ten cel (również firm rozliczających się podatkiem liniowym). Przez ostatnie 2 lata, zebrane w ten sposób środki, pozwoliły nam utrzymać ciągłość leczenia. Pomoc napłynęła głównie z okolic Janowa Lubelskiego.

Dzięki Państwa ofiarności mieliśmy możliwość nieprzerwanie leczyć Kubę, zapewniając mu lepszy rozwój i funkcjonowanie w swoim otoczeniu. Pragnę zatem podziękować za przychylność i okazaną dotychczas pomoc.

Jednocześnie, proszę o dalsze wsparcie. Zdaję sobie sprawę, że osób potrzebujących jest wiele, jeżeli jednak nie wybrali Państwo jeszcze innego celu, proszę, przekażcie 1% należnego podatku na leczenie Kuby, gdyż jest mu to naprawdę potrzebne. Czeka go jeszcze kilkuletnia terapia, a podołać tak ogromnym kosztom leczenia jest nam coraz trudniej.

W jaki sposób można nam pomóc?

Od odliczonego podatku należnego Urzędowi Skarbowemu trzeba odliczyć 1 %. Wypełniając odpowiedni dla siebie formularz PIT w części zatytułowanej „Wniosek o przekazanie 1 % podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego należy wpisać:

Nazwa OPP: Caritas Diecezji Sandomierskiej

Numer KRS: 0000213751

Uwaga: W pozycji 123: Inne informacje ułatwiające kontakt z podatnikiem - należy wpisać:

1 % dla Jakuba Nowickiego

 

Jeśli chcieliby Państwo pomóc bezpośrednio, możliwe jest to dzięki rachunkowi bankowemu, który założyła nam Caritas Diecezji Sandomierskiej w celu gromadzenia funduszy na leczenie Kuby:

BPH O/Sandomierz nr 10 1060 0076 0000 3300 0038 2559,

koniecznie z dopiskiem „Dla Jakuba Nowickiego”.

Za okazaną pomoc z góry dziękuję!

Barbara Nowicka

Biała I nr 27, tel. 15 872 27 58, kom. 511 497 764

 

 


Dodano: 19 stycznia 2011 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

 
©COPYRIGHT 2006 - 2011 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI