Dodano: 5 stycznia 2011 r.

 

„A SŁOWO CIAŁEM SIĘ STALO…”

W przeddzień święta Trzech Króli w Janowskim Ośrodku Kultury odbył się Rejonowy Przegląd Jasełek pod hasłem „A słowo ciałem się stało…”

Organizatorami przeglądu byli: parafia p.w. św. Jana Chrzciciela, Janowski Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Janowie Lubelskim. Z powodu wycofania się kilku grup Przegląd ograniczono do jednego dnia. Ostatecznie na deskach sceny janowskiej w jasełkach wystąpiło 5 zespołów aktorskich.

„Jasełka z humorem” przedstawiła 30-osobowa grupa wraz z chórem pod opieką pań Agnieszki Kaproń i Doroty Żurawicz z Zespołu Placówek Oświatowych w Stojeszynie I.

Natomiast dzieci z Zespołu Szkół w Białej pokazały przedstawienie „Figury Bożonarodzeniowe Bernarda". Grupa także bardzo liczna, bo licząca 30 osób kierowana przez opiekunów: Barbara Olech, Dorota Nafalska, Ewa Jargiło, i Marek Sulowski.

W kategorii zespołów ze szkół średnich wystąpili młodzi aktorzy z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim ze sztuką „l stała się jasność". 33-osobowa grupa kierowana była przez p. Kingę Jargiło, p. Marię Harasiuk i p. Radosława Szymańskiego.

Jako druga w tej kategorii wystąpiła 14-osobowa grupa z Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim przedstawiając jasełka pt. „Wszystkie twarze miłości w jednej Twojej" pod opieką ks. Mirosława Gajewskiego i pani Anny Szmidt.

Przegląd zakończył spektakl pt. "Narodziłeś się Jezu" w wykonaniu 27-osobowej grupy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim pod opieką p. Mileny Powęzka i kl. Grzegorza Klicha.

Występ tego zespoły spotkał się z niezwykle gorącym przyjęciem ze strony widzów.

Na zakończenie Przeglądu wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk ks. dziekana Jacka Staszaka piękne dyplomy, a zespoły nagrody rzeczowe. W ocenie poszczególnych zespołów nie klasyfikowano wg zajętego miejsca, jednak dwa zespoły zostały wyróżnione poprzez zakwalifikowanie do przeglądu diecezjalnego. Są to grupy ze szkoły podstawowej w Białej i Zespołu Szkół Zawodowych z ul. Ogrodowej w Janowie Lubelskim. IX Diecezjalny Przegląd Jasełek odbędzie się 13 stycznia (szkoły podstawowe) i 14 stycznia (szkoły średnie) w Domu Katolickim w Sandomierzu.

Red.

 

 

Foto: ma-wo

 


Dodano: 5 stycznia 2011 r.

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

 
©COPYRIGHT 2006 - 2011 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI