Dodano: 9 grudnia 2010 r.

 

ZOBACZ, BO WARTO

 

Nie często zdarza się, aby na jednej wystawie zobaczyć tak wiele prac tak wielu twórców. Nam natomiast tak niewiele trzeba wysiłku aby z tej kulturalnej oferty skorzystać.

Mowa tu o wystawie, której wernisaż odbył się podczas otwarcia i wznowienia działalności Janowskiego Ośrodka Kultury. Wystawę będzie można oglądać tylko do końca bieżącego roku. To wyjątkowa okazja zobaczyć obrazy, rzeźby i płaskorzeźby naszych janowskich artystów, których dorobek twórczy jest znaczny, a czasem wręcz imponujący.

Każdy z twórców to inna osobowość, wrażliwość i charakter, co wyraźnie uwidacznia się w ich pracach. Znamy ich często z innej profesji, gdyż w większości na co dzień wykonują zupełnie inne zawody, a pracą twórczą zajmują się hobbystycznie, z potrzeby serca, w zaciszu domowego ogniska, czasem od tej strony nikomu nie znani. Tak niewątpliwie można powiedzieć o pani Wiesławie Król (pracownicy Starostwa Powiatowego), panu Zbigniewie Gorzelewskim (który prowadzi własny sklep motoryzacyjny), Józefie Wielebie (pracowniku gminnej spółdzielni) czy Andrzeju Czai (jeszcze niedawno komendant policji w Janowie i Biłgoraju - dziś będący na emeryturze). Na szczególną uwagę zasługuje pani Helena Fiut i pani Stefania Wójcik. Obie panie docenione przez urząd miasta statuetką „Antka”, obie niezwykle płodne malarki, których twórczość mogliśmy wielokrotnie podziwiać na wystawach w Janowskim Ośrodku Kultury.

Ciekawą postacią jest niewątpliwie pan Zbigniew Jagieło z Błażka, który pokazał na wystawie trzy piękne płaskorzeźby. Twórca ten z wykształcenia i profesji rolnik, całkowicie poświęcił się rzeźbie w drewnie. W swoim dorobku ma już koło tysiąc prac, większość znalazło prywatnych nabywców, ale można je spotkać również w wielu kościołach i kaplicach w regionie i kraju.

Warto wspomnieć również o Marku Stolarzu, który swą przygodę ze sztuką rozpoczynał właśnie w naszym Ośrodku Kultury. Obecnie absolwent liceum plastycznego w Zamościu i student seminarium duchownego w Lublinie. Jest osobą wyjątkowo utalentowaną , posiada niezwykłą wrażliwości na kolor, a ponadto to szlachetna młoda postać, godna drogi jaką sobie obrał.

Wszystkie te osoby łączy jedno - pasja twórcza i zamiłowanie do sztuk pięknych. Dziś połączyła ich wspólna wystawa, barwna i kolorowa, którą zobaczyło bardzo dużo osób, ale na pewno nie wszyscy.

Zanim ogarnie nas szał świątecznych zakupów, zapraszamy wszystkich serdecznie na wystawę, którą na pewno warto zobaczyć.

Tekst: Leszek W. - JOK

 

 


Dodano: 9 grudnia 2010 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI