Dodano: 8 grudnia 2010 r.

 

EURO DO JANOWA LUBELSKIEGO

Kolejne unijne pieniądze popłyną do Janowa Lubelskiego. Gmina pozyskała blisko 900 tys. zł. na realizację projektu pn. „ZOOM NATURY – promocja zrównoważonego rozwoju Ziemi Janowskiej” z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Pod koniec stycznia 2011 roku planowane jest podpisanie umowy na realizację projektu z Lubelską Agencją Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.

Projekt, który będzie realizowany w 2011 i 2012 roku, zakłada wykreowanie zintegrowanego produktu markowego gminy skupionego wokół tworzonej infrastruktury Parku Rekreacji ZOOM NATURY, stworzenie efektywnego systemu i narzędzi promowania możliwości inwestycyjnych oraz atrakcji turystycznych Ziemi Janowskiej w obszarze rozwoju turystyki oraz pobudzenie tożsamości i aktywności gospodarczej mieszkańców w rozwoju usług turystycznych.

Innymi słowy, chcemy zachęcić gestorów bazy turystycznej i około turystycznej oraz mieszkańców naszej gminy do inwestowania w turystykę. Tworzony Park Rekreacji ZOOM NATURY będzie przyciągał do nas wielu turystów, którzy poza atrakcjami Parku będą na pewno chcieli skorzystać z innych usług, niedostępnych w Parku, jak: nocleg, kuchnia regionalna, wypożyczalnia rowerów, spływ kajakowy, przewodnik turystyczny po Lasach Janowskich, itp. Chcemy zmobilizować naszych mieszkańców do świadczenia takich usług, które będą uzupełnieniem oferty Parku Rekreacji.

Zadziwiające jest, że w okresie letnim w Janowie Lubelskim i okolicach bardzo ciężko jest znaleźć nocleg, ale nowe pensjonaty czy kwatery agroturystyczne nie powstają w takiej ilości, na jaką jest zapotrzebowanie. Ci, którzy zaryzykowali i zdecydowali się na wynajem pokoi turystom, mówią, że nie żałują.

W projekcie ujęte zostały m.in. dwie imprezy promocyjne: Leśny Skarbiec – Dni Janowa i Festiwal Kaszy „Gryczaki” oraz kampania promocyjna, m.in. promocja w mediach, wydawnictwa promocyjne czy dwujęzyczna strona internetowa. Na obrzeżach gminy przy drogach krajowych staną nowe witacze. Chcemy przeprowadzić badania marketingowe połączone z konsultacjami społecznymi, których efektem będzie wykreowanie marki i logotypu. Naszym celem jest, aby nasi mieszkańcy, a w szczególności gestorzy branży turystycznej identyfikowali się z wyznaczonym kierunkiem budowania wizerunku Janowa Lubelskiego jako gminy turystycznej.

O etapach realizacji projektu będziemy informować Państwa na bieżąco.

 


Dodano: 8 grudnia 2010 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI