Dodano: 29 listopada 2010 r.

Z kroniki policyjnej...

NIEODPOWIEDZIALNA MATKA

Wczoraj policjanci zatrzymali 43 letnią kobietę, która pozostawiła swojego 8-letniego syna samego w domu. Chory chłopczyk nie mógł wydostać się na zewnątrz. Płacz 8-latka zaniepokoił sąsiadów, którzy poinformowali o zdarzeniu policjantów. Za pozostawienie dziecka bez opieki kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed godz. 21.00 dyżurny janowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że z jednego z mieszań przy ul. Jana Pawła II słychać płacz dziecka. Po kilku minutach na miejscu pojawił się patrol policji. Policjanci ustalili, że wewnątrz mieszkania jest 8-letni chłopiec. Dziecko cały czas płakało. Policjanci w rozmowie z nim ustalili, że nie może otworzyć im drzwi, gdyż mama zamknęła je od zewnątrz. Funkcjonariusze rozmawiali z chłopcem, próbując go uspokoić. W tym czasie na miejsce wezwano karetkę pogotowia i straż pożarną, która wywarzyła drzwi. Kiedy policjanci weszli do środka chłopiec był w pokoju. W mieszkaniu panował ogólny bałagan. 8-latek karetką pogotowia został przewieziony do szpitala w Janowie. Po wstępnych badaniach nie stwierdzono, aby nosił on obrażenia ciała. Dziecko było wystraszone. Policjanci rozpoczęli poszukiwania matki chłopca. Kobieta została zatrzymana wczoraj po południu. Lekkomyślna mieszkanka Janowa Lubelskiego poniesie odpowiedzialność za pozostawienie chorego dziecka bez opieki. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tekst: Rzecznik prasowy KPP w Janowie Lubelskim


 

POTRĄCENIE PIESZEGO W JANOWIE LUBELSKIM

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło 25 listopada na drodze krajowej K-19 w Janowie Lubelskim.

65-letni mieszkaniec gminy Janów Lubelski został potrącony przez samochód osobowy marki Audi. Mężczyzna z obrażeniami głowy został przewieziony do janowskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło 25.11. po godz. 18.00 w Janowie Lubelskim na drodze krajowej K19. Jak ustalono mężczyzna nagle wtargnął na drogę wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. 65-latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala w Janowie Lubelskim. Jak ustalili policjanci kierująca samochodem była trzeźwa, od pieszego natomiast pobrano krew do badania na zawartość alkoholu.

Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Tekst: Rzecznik prasowy KPP w Janowie Lubelskim


 

WYPADEK W MODLIBORZYCACH

W piątek rano przed godziną 9.00 w miejscowości Modliborzyce na krajowej 19-stce doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym m-ki Skoda, 40-letni mieszkaniec gminy Zarzecze na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i wjechał w ogrodzenie. Kierowca ze złamaną nogą został przewieziony do szpitala w Janowie Lubelskim. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca był trzeźwy.

Policjanci ustalają okoliczności tego wypadku.

 

Tekst i foto: Rzecznik prasowy KPP w Janowie Lubelskim

 

 

 


Dodano: 29 listopada 2010 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI