Dodano: 23 listopada 2010 r.

 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM

Wiele osób odczuwa chęć niesienia pomocy innym. Chcieliby w jakiś sposób przyczynić się do poprawy życia swoich przyjaciół, znajomych, bądź całkiem obcych osób. Chęci mają szczere, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. Jest rozwiązanie. Można zostać wolontariuszem, darczyńcą i dobroczyńcą. W jaki sposób? Można wziąć udział w II już edycji Szlachetnej Paczki od 2001 roku organizowanej w całej Polsce, a od 2009 w województwie lubelskim.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy organizowana przez stowarzyszenie "Wiosna". Głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. Każdy z nas może wybrać konkretną rodzinę, której chce pomóc. Najpierw trzeba przygotować paczkę z artykułami takimi jak: żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki, zabawki. Należy ją dostarczyć do wybranego wcześniej magazynu między 10 a 12 grudnia. Stworzona przez nas paczka przekazywana jest następnie za pośrednictwem wolontariuszy do wybranej przez nas rodziny. Pomoc w szczególności otrzymują rodziny wielodzietne, niepełne, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny. Może również trafić do osób starszych i samotnych.

Jeżeli chcielibyście Państwo pomóc, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej

www.szlachetnapaczka.pl.

Tam uzyskają Państwo szczegółowe informacje odnośnie całej akcji oraz odpowiedź na podstawowe pytania - jak zostać wolontariuszem, darczyńcą, dobroczyńcą, jak wybrać rodzinę, kto jest koordynatorem organizowanej akcji w regionie, a także sprawdzić jak ona przebiegała w latach ubiegłych.

Tekst: K. Padała

 

 


Dodano: 23 listopada 2010 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI