Dodano: 22 listopada 2010 r.

 

EKONOMICZNIE I ZDROWO

Zapewnij sobie ciepłe i przyjemne zimowe wieczory

Na terenie gminy Janów Lubelski, w Białej II 128, od 28 października bieżącego roku działa Przedsiębiorstwo Produkcyjne BIO – DOM, którego właścicielem jest Tomasz Zakościelny.

BIO – DOM oferuje wysokiej jakości, całkowicie ekologiczny brykiet opałowy. Brykiet produkowany jest z biomasy, pochodzącej z gospodarstw rolnych tj. słomy. Jest wytwarzany bez dodatku jakichkolwiek szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzkiego substancji oraz lepiszczy (spoiw łączących). Składnikiem brykietu jest tylko czysta i sucha słoma, sprasowana pod wpływem bardzo wysokiego ciśnienia. Brykiet ma postać walca o średnicy 90 mm i długości do kilkunastu centymetrów.

Wytwarzany przez BIO – DOM produkt charakteryzuje się dobrymi właściwościami grzewczymi, jego wartość opałowa porównywalna jest z wartością opałową średniej jakość węgla kamiennego. Dzięki dopracowanej technologii produkcyjnej, wykorzystującej jedynie siły naturalne brykiet jest czysty ekologicznie, łatwo się pali, a w procesie jego spalania wytwarzana jest niewielka ilość popiołu, którą można wykorzystać jako nawóz w ogrodnictwie.

Brykiet nadaje się do spalania w piecach centralnego ogrzewania, piecach kaflowych, kominkach, a nawet grillach. Biorąc pod uwagę dużą konkurencyjność ekonomiczną, brykiet przy zdecydowanie niższych kosztach stanowi alternatywę dla innych materiałów opałowych, nie odbiegając tym samym od poziomu komfortu ich użytkowania.

Paliwo BIO – DOM nie brudzi i nie pyli, nie zanieczyszcza również przewodów kominowych. Pakowany w poręczne worki, brykiet jest łatwy i wygodny w składowaniu i zajmuje stosunkowo niewielką przestrzeń. Z uwagi na gęstość materiału, proces spalania jest długi i stopniowy.

Ze względu na wartość opałową brykiet z biomasy mieści się w gronie najbardziej ekonomicznych nośników energii.

Kontakt:

Tomasz Zakościelny

Tel. 721 766 741

 


Dodano: 22 listopada 2010 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI