Dodano: 5 listopada 2010 r.

DUŻE ZMIANY ZA DUŻE PIENIĄDZE

4 954 520,00 zł wynosi całkowita wartość projektu "Modernizacja i rozbudowa Janowskiego Ośrodka Kultury w Janowie Lubelskim" (w tym 2 838 939,95 zł – kwota dofinansowania z EFRR). Kolosalna suma prawie pięciu milionów złotych zaowocowała kolosalnymi zmianami zarówno w wyglądzie jak i strefie technicznej całego JOK-u. Ze "starego" budynku pozostały właściwie tylko ściany. Dobudowano hol, salę konferencyjną, taras plastyczny, magazyn sprzętu, oraz garaż. Dla osób niepełnosprawnych poruszających się za pomocą wózków inwalidzkich zamontowano specjalny mechanizm umożliwiający swobodne przemieszczanie się z holu do windy. W sali konferencyjnej wyposażonej w rzutnik multimedialny mogą odbywać się nie tylko konferencje oraz różnego typu szkolenia, lecz już niedługo, planowane na koniec listopada lekcje tańca (dzięki specjalnemu przystosowaniu podłogi).

Również wszystkie janowskie stowarzyszenia mogą nieodpłatnie korzystać z sali w celu odbywania spotkań czy organizowania różnego typu konkursów, imprez o charakterze społecznym. Dla wszystkich głodnych bieżących informacji, przeznaczony jest kiosk informacyjny z ekranem dotykowym podłączony do Internetu. Cały obiekt jest monitorowany tym samym skutecznie odstraszając ludzi o niecnych zamiarach. Największe zmiany dokonały sie jednak w sali widowiskowo-kinowej. Dotychczasowy "dźwięk jak w studni" czyli pogłos przeszkadzający nie tylko podczas oglądania filmów, został całkowicie wyeliminowany. Bardzo dobre wytłumienie akustyczne sali oceniane przez dyrektora JOK-u Łukasza Drewniaka na piątkę w pięciostopniowej skali, ma zastosowanie również w trakcie koncertów muzycznych jakie już się odbyły oraz będą organizowane w przyszłości. Nowoczesny projektor analogowy, system dźwiękowy Dolby Surround, a także ekran typu Hercules (elektrycznie zwijany, specjalnie dziurkowany umożliwiający uzyskanie świetnego obrazu w trakcie projekcji filmu) zapewniają widzowi wysoki komfort podczas seansu filmowego.

Na chwilę obecną JOK nie zakupił jeszcze projektora do odtwarzania filmów w technologii 3D, a to z prostej przyczyny: technologia 3D nie jest na tyle rozpowszechniona i stosowana w realizacji filmów aby taki zakup był niezbędny już w tej chwili. Miejsce na taki projektor jest przygotowane i tylko od szybkości rozwoju techniki 3D zależy, kiedy owy zakup zostanie dokonany.

Uroczyste otwarcie JOK-u nastąpiło 21.10.2010r. natomiast dzień otwarty dla zwiedzających, który cieszył się dużą popularnością (ok 500 zwiedzających) odbył się 24.10 br. Dla szerokiej publiczności zaprezentowano wernisaż dwóch czasowych niezależnych wystaw plastycznych: pierwsza – wystawa plastyków z Janowa Lubelskiego, druga zaś – wystawa twórczości osób uczestniczących na przełomie lipca i sierpnia w plenerze malarskim. Druga wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 27 grudnia tego roku.

Tekst i foto: Karolina Ewa Padała

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WL 2007-2013

 


Dodano: 5 listopada 2010 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI