Dodano: 28 października 2010 r.

MASZ GŁOS - MASZ WYBÓR!

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Już 21 listopada wszyscy dorośli obywatele uprawnieni do głosowania wybiorą nowych radnych, wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast.

Dzięki wrzuconej do urny kartce, wyborcy mają realny wpływ na to, kto będzie decydował o ich przyszłości, a to oznacza że warto zagłosować.

Dla uczniów przedostatnich i ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych kończących 18 lat, i nabywających prawa wyborcze będą to pierwsze w dorosłym życiu wybory. Czy pójdą do urn?

Ważne jest, aby w procesie edukacji szkoła zwracała uwagę na przygotowanie młodych ludzi do świadomego uczestnictwa w akcie wyborczym. Tak też się dzieje!

Organizując w swojej szkole wybory do samorządu uczniowskiego, uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują, często po raz pierwszy, ważną aktywność obywatelską.

Tegoroczne wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza odbyły się pod hasłem „Licealiści głosują”. Zgodnie z założeniami nowego Regulaminu Samorządu Uczniowskiego w skład Samorządu Uczniowskiego weszli przedstawiciele klas I i II, łącznie 17 osób. Z grupy tej w dniu 11 października uczniowie naszej szkoły wyłonili w demokratycznych wyborach nowych członków Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się zgodnie z założeniami nowego regulaminu i poprzedzone były kilkudniową kampanią wyborczą. Uczniowie chętnie wzięli w nich udział, o czym świadczy wysoka frekwencja, która wyniosła 86%, a więc znacznie przewyższyła tę z wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Być może będzie to również motywacja dla dorosłych wyborców w najbliższych wyborach. Po zakończonym głosowaniu Komisja Wyborcza w składzie : Adrianna Kędra (I e), Ewelina Piotrowska (I e), Magdalena Chmiel (I e), Mariusz Bielak (III f) podliczyła głosy i spisała protokół, który był podany do wiadomości całej społeczności szkolnej. Największym poparciem cieszyły się następujące osoby: Daniel Ciupak (II f) - 350, Grzegorz Pachuta ( II h) - 282, Patrycja Flis (II a) - 259, Edyta Górecka (I d) -244, Renata Trancygier (II i) - 223, Paulina Czarny (I b) - 199.

Organizatorami wyborów były mgr Luiza Jonak – opiekun SU oraz klasa I e z wychowawczynią mgr Agnieszką Jednac.

Pierwsze spotkanie nowego Samorządu Uczniowskiego odbyło się w dniu 19 października 2010. Ustalono na nim funkcje poszczególnych członków Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Pozostałe osoby zostały przydzielone do poszczególnych sekcji. Nowi członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego już przystąpili do pracy – opracowują plan pracy na bieżący rok szkolny 2010/2011.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów! Być może będzie to wstęp do kariery politycznej w przyszłości. Czas pokaże.

Opracowanie: L. Jonak i A. Jednac.

 


Dodano: 28 października 2010 r.

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI