Dodano: 5 października 2010 r.

 

WYSTAWA MALARSTWA PANI STEFANII WÓJCIK

Sama pasja i chęci nie wystarczą, aby powstało dzieło sztuki cieszące odbiorców. Potrzebny jest również talent, który pozwoli przelać artystyczną wizję na płótno. Jeżeli ponadto dodamy niesamowitą energię, szczerą radość płynącą z ciężkiej pracy oraz wielkie zaangażowanie i chęć dzielenia się z innymi, otrzymamy przymioty cechujące prawdziwego artystę - takiego jak Panią Stefanię Wójcik.

Malowanie od zawsze stanowiło ważny element życia Pani Stefani. Konserwacja zabytków na PLSP w Zamościu, nastepnie studia na UMCS w Lublinie i uzyskanie dyplomu w 1989 roku nierozerwalnie połączyły ją ze środowiskiem artystycznym. Od 9 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, od 29 lat jako nauczyciel zaraża swoją pasją uczniów, motywując ich do rozwijania talentu i przeżywania radości płynącej z malowania.

Wczoraj, 4 października 2010 roku, w siedzibie Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego "Pegaz" w Janowie Lubelskim uroczyście otwarto kolejną wystawę malarstwa Pani Wójcik. Uczestnicy mieli okazję podziwiać oraz zakupić do zbiorów prywatnych piękne obrazy przedstawiające przede wszystkim krajobrazy poszczególnych pór roku. Cechą charakterystyczną twórczości artystki są ciepłe, pastelowe kolory rozświetlające nawet najbardziej "zimowe" obrazy. Jak sama mówi: "Nawet zima pełna śniegu i bezlistnych drzew ma swój niepowtarzalny urok. Wszystko ma swoje barwy. Piękne, zmienne, fascynujące." Pomimo znacznego dorobku artystycznego i uznania w środowiskach nie tylko malarskich, Pani Stefania pozostaje osobą skromną. "Te prace może nie są tzw. malarstwem poszukujacym ale są świadectwem wrażliwości na urok świata jakim obficie obdarował nas Stwórca.(...) I choć efekt końcowy zawsze jest daleki od tego co rozumiem jako twórczość i sztuka znacząca, to jednak nie zrezygnuję z malowania." Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

Tekst i foto: K. Padała

 


Dodano: 5 października 2010 r.

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI