Dodano: 21 września 2010 r.

 

ODNALEZIONA GRZYBIARKA

Ponad 70-osobowa załoga policjantów, strażaków, strażników leśnych i rodziny poszukiwała od wczorajszego wieczora (15.09) 75-letniej kobiety, która zaginęła w lesie zbierając grzyby i żurawinę. Kobieta odnalazła się dziś około godz. 10.00. na jednej z dróg leśnych pomiędzy dwiema miejscowościami. Policjant, który ją zauważył, zabrał do szpitala. Cała i zdrowa, choć bardzo przemęczona wróciła do domu.
Wczoraj przed godz. 22.00 janowscy policjanci udali się do miejscowości Krzemień II, ponieważ otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 75-letniej mieszkanki tej miejscowości. W rozmowie z synem zaginionej ustalono, ze kobieta około godz. 10.00 rano wyszła z domu do lasu na grzyby i żurawinę. W tym czasie mężczyzna wykonywał prace w polu. Kiedy wrócił do domu, okazało się, że matka nie wróciła z lasu.
Policjanci przystąpili do poszukiwań. W działaniach policjantów wspomagał pies służbowy oraz jednostki straży pożarnej. Jednocześnie w trakcie przeczesywania lasu, funkcjonariusze sprawdzali inne miejsca, gdzie mogłaby przebywać 75-latka. Patrolowano główne szlaki kompleksu leśnego, drogi dojazdowe do pobliskich miejscowości a także sprawdzono oddziały miejscowego szpitala. Jednak na ślad kobiety nie natrafiono.
Poszukiwania wznowiono dziś o świcie. Ponad 70-osobowa załoga policjantów, strażaków, strażników leśnych i członków rodziny zaginionej przeczesywała po raz kolejny odcinki kompleksu leśnego.
Pies tropiący podjął trop i doprowadził do bagien mieszczących się obok tzw. ,,Biłgorajskiego gościńca”. Biorąc pod uwagę, że jest to rejon bagienny, rozpoczęto penetrację samochodem terenowym. Grupa poszukiwawcza jednocześnie patrolowała teren od miejsca zamieszkania zaginionej w kierunku miejsca, do którego doprowadził pies tropiący.
Funkcjonariusze w tym samym czasie oprócz patrolowania leśnych dróg o zaginięciu 75-latki informowali mieszkańców okolicznych wiosek a także napotkanych licznie w lasach grzybiarzy.
Około godziny 10.00 dyżurny dyżurny janowskiej komendy otrzymał informację, że kobieta o podanym rysopisie, przybywa przy drodze leśnej łączącej Władysławów z Momotami. Na wskazane miejsce został skierowany jeden z funkcjonariuszy, który zauważył zaginioną. Kobieta była przemęczona długim marszem i sennością. Policjant zawiózł 75-latkę do miejscowego szpitala. O odnalezieniu poinformowano rodzinę. Kobieta cała i zdrowa wróciła do domu.

Źródło: KPP


Dodano: 21 września 2010 r. 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI