Dodano: 2 września 2010 r.

 

SZCZĘŚLIWY FINAŁ

Janowscy policjanci poszukiwali 42-letniej kobiety, która 31 sierpnia wieczorem wybrała się samochodem do lasu na grzyby. W środku lasu jej auto ugrzęzło w błocie, zaś ona sama straciła orientację. Po niespełna dwóch godzinach policjanci odnaleźli zaginioną kobietę. Cała i zdrowa wróciła do domu.

We wtorek przed godz. 20:00 dyżurny janowskiej Policji otrzymał telefon od kobiety, która poinformowała, że zgubiła się w lesie. Kobieta wjechała samochodem do lasu w m. Ciechocin ok. godz. 18.00. W pewnym momencie jej samochód ugrzązł w błocie. Kobieta próbowała wyjechać, lecz nadaremnie. W dodatku nie wiedziała, gdzie się dokładnie znajduje. Zadzwoniła na Policję i poprosiła o pomoc. Zaraz po otrzymanej informacji rozpoczęto poszukiwania zaginionej. Do policyjnych działań włączył się również syn leśniczego, który bardzo dobrze znał okoliczny las. Policjanci w trakcie poszukiwań włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Dyżurny janowskiej komendy jednocześnie był w kontakcie z zaginioną i policjantami, dając im wskazówki. Po godz. 21.30 42-letnia mieszkanka Warszawy została odnaleziona. Kobieta nie kryła radości. Ekipa poszukiwawcza pomogła jej wydostać terenową toyotę z bagnistej drogi. Kobieta ruszyła w drogę do domu.

Policjanci apelują: Grzybobranie w pełni. Starajmy się nie wybierać się do lasu samotnie – szczególnie w teren mało nam znany lub przy słabej widoczności. Wybierajmy wczesną porę dnia na wędrówkę po lesie. W przypadku zbiorowego wyjazdu należy bezwzględnie utrzymywać kontakt wzrokowy z innymi osobami. Gdy utracimy orientację, nie należy chaotycznie iść w nieznanym kierunku – starajmy się wrócić lub oczekiwać pomocy w danym miejscu.

 

Tekst: Rzecznik Prasowy KPP w Janowie Lub.


Dodano: 2 września 2010 r. 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI