Dodano: 26 sierpnia 2010 r.

 

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW

Wkrótce rozpoczyna się rok szkolny. Dla zwiększenia bezpieczeństwa uczniów, Policja zorganizowała akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze skontrolowali prawidłowość oraz stan oznakowania w rejonie szkół. Teraz będą wnikliwie patrolować rejony szkół, a także spotykać się z dziećmi i uczyć ich prawidłowego zachowania na drodze.

Od 1 września policjanci będą nadzorować ruch drogowy bezpośrednio w pobliżu placówek oświatowych. Z surowymi karami muszą się liczyć przekraczający dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz będą bezwzględnie reagować na wszystkie przypadki wyprzedzania na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Podczas akcji policjanci szczegółowo skontrolują również stan techniczny pojazdów przewożących dzieci, prawidłowość ich oznakowania oraz wymagane dokumenty. Od rodziców egzekwowane będzie przewożenie dzieci w odpowiednich fotelikach.

Prowadzone będą spotkania z dziećmi, zwłaszcza tymi, które rozpoczynają naukę. Policjanci przekażą im informacje jak należy zachowywać się na drodze. Do udziału w tych spotkaniach zostaną zaproszeni również nauczyciele i rodzice.

Policjanci „drogówki” przypominają, że to my dorośli odpowiadamy za bezpieczeństwo naszych pociech. Zróbmy wszystko aby bezpiecznie dotarły one do szkoły i domu. Pamiętajmy, że przed rozpoczęciem roku szkolnego, warto przejść z dzieckiem z miejsca zamieszkania do szkoły. Wybrać najbezpieczniejszą drogę i przekazać wskazówki jak bezpiecznie pokonać tę trasę. Warto również wyjaśniać dzieciom jak powinny się zachować w sytuacji, w której czują się zagrożone.

 

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 


Dodano: 26 sierpnia 2010 r. 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI