Dodano: 4 sierpnia 2010 r. 

SZCZĘŚLIWY FINAŁ

W sobotę 31 lipca po godz. 12:00 dyżurny KPP w Janowie Lubelskim przyjął zgłoszenie o zaginięciu 8-letniego chłopca, mieszkańca gminy Modliborzyce. Informacje przekazała matka 8-latka. Z jej relacji wynikało, że około godz. 10:00 syn wyszedł z domu, prawdopodobnie za swoim pieskiem i udał się w nieznanym jej kierunku.

Natychmiast po zgłoszeniu zaginięcia rozpoczęto akcje poszukiwawczą. Policjanci przeczesywali okolice. Oprócz policjantów w poszukiwaniach brali udział funkcjonariusze PSP z Janowa Lubelskiego, Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Modliborzyce oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości. W poszukiwaniach brał udział również przewodnik z psem tropiącym. Poszukiwania odbywały się w trudnych warunkach, padał deszcz. Kilka godzin po zgłoszeniu 8-latek został odnaleziony. Jak się okazało znajdował się na polach sąsiedniej miejscowości.

W tym przypadku czas i natychmiast rozpoczęte poszukiwania odegrały kluczową rolę w odnalezieniu chłopca. Pamiętajmy szczególnie w przypadku kiedy mamy do czynienia z zaginięciem osoby schorowanej, dziecka lub osoby w podeszłym wieku, lub gdy z okoliczności wynika, że osoba taka może pozostawać w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu, by natychmiast powiadomić policję. Tylko wspólne działania odpowiednich służb mogą przynieść pozytywny i szczęśliwy finał poszukiwań i mogą uratować komuś życie.

Komendant Powiatowy Policji w Janowie Lubelskim serdecznie dziękuje strażakom z PSP z Janowa Lubelskiego, OSP z Modliborzyc, Dąbia, Wierzchowisk Pierwszych i Drugich, Pasieki i Stojeszyna Pierwszego oraz mieszkańcom Węgliska, Pasieki, Antolina i Wierzchowisk za udział w sobotnich poszukiwaniach 8-letniego chłopca. Szczególnie dziękuje Panom Lesławowi i Mirosławowi Kołtyś mieszkańcom Węgliska, którzy odnaleźli dziecko. Dzięki Państwu chłopiec wrócił do rodziców cały i zdrowy.

 

Źródło: KPP w Janowie Lubelskim


Dodano: 4 sierpnia 2010 r. 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI