Dodano: 2 sierpnia 2010 r. 

PLENER MALARSKO – RZEŹBIARSKI

 

Janowski Ośrodek Kultury zorganizował pierwszy w Janowie Lubelskim plener malarsko – rzeźbiarski, który odbywa się na placu przy tymczasowej siedzibie JOK. Warsztaty rozpoczęły się 26 lipca a potrwają do 8 sierpnia 2010 roku. Koordynatorem pleneru jest Pan Leszek Waberski, który udzielił nam informacji na ich temat. Plener podzielony jest na dwie grupy. Pierwszą grupę stanowią rzeźbiarze – studenci pierwszego i drugiego roku Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, którzy pracują na terenie miasta. Na placu przy tymczasowej siedzibie JOK zostały umieszczone okazałe bryły piaskowca, liczące 1,5 m³ każda, z których powstaną 4 rzeźby. Autorkami prac są w większości dziewczyny, których opiekunem jest dr Wojciech Mendzelewski. Wsparciem i pomocą rzeźbiarzom służy także dr Piotr Zieleniak.

 

Tematykę rzeźb wybierają sami artyści. Nie są to rzeźby sensu stricte realistyczne lecz mają formę przetworzoną. Prace przedstawiać będą między innymi mrówkojada, pegaza i słonia. Rzeźby w przyszłości zostaną umieszczone w wybranym miejscu Janowa Lubelskiego.

 

Druga grupa to malarze z Poznania, tworzący swoje dzieła w jednym z gospodarstw agroturystycznych w Momotach. Są to osoby, posiadające na swoim koncie znaczny dorobek artystyczny. Wśród nich jest rodowita janowianka – Zenona Olejniczak, z domu Cyplik, Andrzej Załecki, Tadeusz Sobkowiak oraz Teresa Babińska. Uczestnicy i organizatorzy pleneru zapraszają mieszkańców Janowa Lubelskiego i okolic do śledzenia postępów przybyłych artystów i oceny efektu końcowego ich pracy.

ZAPRASZAMY!

Tekst: Bożena Baran

Foto: Rafał Siemion

 


Dodano: 2 sierpnia 2010 r. 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI