Dodano: 15 lipca 2010 r.

ECHA Z SESJI

Oszczędności na budowie.

Na modernizację ulic Jana Pawła II, Prostej i Sienkiewicza przewidziano więcej pieniędzy niż wynikło w przetargu, powstały oszczędności w wysokości 186 tysięcy złotych. Po wprowadzeniu zmian w budżecie pieniądze zostały przeznaczone na budowę chodnika w Białej.

Porozumienie.

W porozumieniu ze Starostwem Powiatowym zostanie zmodernizowany kilometrowy odcinek drogi za Szklarnią na trasie Janów Lubelski – Szewce. Na tym odcinku położony zostanie dywanik asfaltu o grubości 4 cm. Koszt remontu zostanie pokryty po połowie po 200 tysięcy złotych Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy.

Oświetlenie.

Wprowadzono korektę budżetową i wyasygnowano 250 tysięcy złotych na oświetlenie ulic Jana Pawła II, Prostej i Sienkiewicza-prace trwają.

Projekt pomocowy

Rada Miejska dokonała zmian w budżecie i zatwierdziła 308 tysięcy złotych na Projekt Systemowy Integracji Społecznej i Zawodowej Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym, który jest wdrożony i działa od początku roku. Pieniądze pochodzą głównie z programy Kapitał Ludzki.

Pieniądze te umożliwiły skierowanie 28 osób na szkolenia, kursy i przygotowanie zawodowe m. In w zawodzie fryzjer. Dodatkowo utworzono trzy etaty do prowadzenia projektu. Całością zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim.

Tekst: J.M 

 


Dodano:15 lipca 2010 r. 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI