Dodano: 2 lipca 2010 r.

 

IV OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA GARNCARSKIE

Już za około 5 tygodni rusza kolejna, czwarta edycja Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich. Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w trzydniowych warsztatach, które odbędą się w pracowni mistrza garncarskiego fachu Adama Żelazko w Łążku Garncarskim. Tak jak w ubiegłych latach, główną atrakcją „Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich” będzie praca na kole i nauka pod okiem mistrzów garncarskiego rzemiosła, zarówno „toczenia” garnków, jak i malowania tradycyjnymi metodami, szkliwienia, itp. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał możliwość wykonania własnego naczynia – pamiątki z warsztatów. Dodatkową atrakcją tegorocznych „Spotkań” będzie udział garncarzy pracujących na kołach z tak egzotycznych krajów, jak Japonia, Indie, czy Indonezja, różniących się znacznie konstrukcją i techniką pracy od tych używanych w Polsce. Tradycyjnie już w trakcie warsztatów będzie się odbywał wypał, połączony z wyjmowaniem gotowej ceramiki z pieca.

Warsztaty będą się odbywały w dniach 4-6 sierpnia w godz. od 10.00 do 16.00, w pracowni Adama Żelazko w Łążku Garncarskim. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny.

Ponieważ tegoroczne Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie poprzedzają Festiwal Kaszy, garncarze przybyli na warsztaty zaszczycą swoją obecnością również i Festiwal, podczas którego będą prezentować zarówno swoje umiejętności, jak i wspaniałe wyroby.

Już teraz zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach w Łążku oraz odwiedzania Osady Garncarskiej na Festiwalu Kaszy.

Info: Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim

 


Dodano: 2 lipca 2010 r. 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI