Dodano: 1 lipca 2010 r.

 

XXX LAT SOLIDARNOŚCI

W roku bieżącym obchodzimy trzydziestolecie powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność. Rocznicowe obchody organizuje również Solidarność janowska. Pierwszym akcentem był piknik związkowy, zorganizowany przez komisje zakładowe z terenu powiatu janowskiego. 26 czerwca na gościnnym terenie Nadleśnictwa w Janowie Lubelskim bawili się janowscy związkowcy wraz z rodzinami. Serwowano dania z grilla, piwo, a dla dzieci słodycze i napoje. Miło spędzony czas uprzyjemniał zespół muzyczny.

 

Kolejnym rocznicowym akcentem były Dni Janowa zorganizowane przez Urząd Miasta i Radio Lublin 27 czerwca w parku Misztalec. Dla występujących z pięknym programem wokalno-muzycznym janowskich przedszkolaków, nagrody ufundowała Solidarność z Nadleśnictwa i Caterpillar Poland. Nagrody wręczyli przewodniczący komisji zakładowych w tych zakładach - Andrzej Krawiec i Jerzy Skupiński. Po przedszkolakach wystąpiły dzieci z Środowiskowego Domu Samopomocy, które oprócz gromkich braw otrzymały upominki ufundowane przez związkowców z Solidarności w szpitalu janowskim. Nagrody przekazała przewodnicząca Alicja Dudzic. Najmocniejszym solidarnościowym akcentem podczas dni Janowa był konkurs wiedzy o Solidarności przygotowany przez Solidarność Komas Janów Lubelski. Najpierw wiceprzewodniczący komisji zakładowej Andrzej Ciupak przedstawił krótki rys historyczny związku, a potem na pytania odpowiadały osoby, które zgłosiły się do odpowiedzi. Wszyscy wykazali się znakomitą wiedzą, co bardzo cieszy, zwłaszcza, że byli to ludzi w wieku 12-18 lat. Wszystkie odpowiedzi były bezbłędne, a jury miało kłopot z rozdziałem nagród. Cenne nagrody ufundowane przez Solidarność w Komas Janów Lub. wręczyli: przew. Bogdan Pituch oraz wiceprzewodniczący Andrzej Ciupak i Marian Tyra.

Kolejne rocznicowe spotkanie odbędzie się we wrześniu. Wówczas to powrócą wspomnienia z przed 30 lat, a najbardziej zasłużeni związkowcy zastana wyróżnieni.

Tekst i foto: Andrzej Ciupak

 


Dodano: 1 lipca 2010 r. 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI