Dodano: 1 lipca 2010 r.

 

WEEKENDOWY WOLONTARIAT

Szukamy wolontariuszy, którzy chcą pojechać w miejsca dotknięte powodzią i pomóc w likwidacji jej skutków. Zorganizowane grupy będą przede wszystkim sprzątać i pomagać w remoncie zalanych budynków. Pojechać można na jeden dzień, weekend lub na kilka dni od dzisiaj do końca sierpnia. Na zgłoszenia czekamy pod numerem: 0 801 112 112, lub na stronie internetowej: www.powodz.ngo.pl. “Weekend dla powodzian” to akcja społeczna, za którą stoi kilkanaście organizacji pozarządowych zrzeszonych pod wspólnym szyldem “Razem powodzianom”.

Zachęcamy indywidualne osoby, grupy znajomych, sąsiadów, kolegów z pracy do włączenia się do akcji. “Nie jest to trudne - mówi Marta Czaputowicz, koordynatorka inicjatywy “Weekend dla powodzian” - Wolontariusze dostaną ubezpieczenie i kontakt do koordynatora w gminie. Osoba ta wskaże gdzie i jakiego rodzaju pomoc jest potrzebna. Grupom, które przyjadą na weekend bądź na kilka dni, pomagamy również znaleźć miejsce do spania np. w szkole”.

W dotkniętych przez powódź miejscowościach woda opadła, a mieszkańcy wracają do swoich domów. Dopiero teraz widać ogrom zniszczeń. Niektóre gminy zostały zalane w ponad 90%. Tam każdy jest poszkodowany. Dlatego tak ważna jest bezpośrednia pomoc wolontariuszy, zwłaszcza w oczyszczaniu zalanych gospodarstw. Ważny też jest aspekt bezpośredniej relacji z osobami dotkniętymi powodzią. “Być może grupy, pracując i poznając potrzeby konkretnych rodzin, nawiążą z nimi kontakt i w kolejnych tygodniach będą wracały do tych samych miejscowości.” - przekonuje Marta Czaputowicz.

Każdy może pomóc - skala potrzeb jest ogromna. Dla mieszkańców terenów dotkniętych przez powódź, którzy stracili wszystko, każda “para rąk” jest na wagę złota.

“Weekend dla powodzian” trwa do końca sierpnia. Chętnych zapraszamy do zgłaszania swojej grupy na stronie internetowej: www.powodz.ngo.pl (przez formularz “zostań wolontariuszem”) lub dzwoniąc na “linię powodziową”: 0 801 112 112.

W akcji wykorzystujemy także profil: www.facebook.com/razempowodzianom2010.

Inicjatywę “Razem Powodzianom” tworzą m.in. Akademia Rozwoju Filantropii, Caritas Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Wolontariatu, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Polska Akcja Humanitarna, Polski Czerwony Krzyż, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, Sieć Splot, Stowarzyszenie Ekon, Stowarzyszenie Klon/Jawor, Stowarzyszenie Harcerskie, Stowarzyszenie Wiosna, Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Działania wsparły dotychczas m.in. Grupa TP, PricewaterhouseCoopers, Allianz i Kotbury. Organizacje skupione w inicjatywie „Razem Powodzianom” współpracują także z instytucjami rządowymi odpowiedzialnymi za koordynację pomocy.

Linia powodziowa: 0 801 112 112 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-15)


Dodano: 1 lipca 2010 r. 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI