Dodano: 9 czerwca 2010 r.

NA WYCIECZKĘ, NA WYCIECZKĘ... DO JANOWA LUBELSKIEGO

Nowy pomysł Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Janowie Lubelskim to specjalna oferta skierowana do szkół podstawowych i gimnazjalnych, zlokalizowanych na terenach województw: lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Oferta ta obejmuje urozmaicony, jednodniowy pobyt w Janowie lubelskim, którego początkowym punktem jest dwugodzinna wizyta w Krytej Pływalni ”Otylia”. Oprócz nauki pływania, prowadzonej pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, na uczestników wycieczki czekają tu między innymi: jakuzzi, bicze wodne, masaże denne i boczne, zjazdy tunelem wodnym. Po atrakcjach wodnych, jakie zapewnia ”Otylia” organizatorzy zapraszają na obiad, serwowany w MOSiR na Wyspie. Kolejnym punktem programu jest blisko trzygodzinna wycieczka z przewodnikiem do znanych i atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc, znajdujących się na terenie Janowa Lubelskiego lub w jego okolicach, np. ostoja konika biłgorajskiego, Porytowe Wzgórze, ”Uroczysko Kruczek- kapliczka Św. Antoniego”. Z uwagi na dużą ilość miejsc wartych obejrzenia i ograniczenia czasowe, uczestnicy wycieczki sami decydują o tym, co chcą zobaczyć. Zwieńczeniem jednodniowego pobytu w Janowie Lubelskim jest kolacja przy ognisku.

Koszt wycieczki na jednego uczestnika oscyluje w przedziale 30-40 zł. Za organizację i przebieg całego przedsięwzięcia odpowiedzialny jest Andrzej Łukasik.

Oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Janowie Lubelskim, chociaż są to dopiero jej początki, cieszy się dużym zainteresowaniem. W okresie od 26.05 - 8.06.2010 r. skorzystało z niej łącznie 391 uczniów i 50 opiekunów z 14 szkół, między innymi z odległych szkół w Terespolu i w Tomaszowie Lubelskim.

Na czas wakacji wycieczki szkolne zostają wstrzymane. Oferta MOSiRu zostanie wznowiona we wrześniu wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Tekst: B. Baran

Foto: M. Deruś

 


Dodano: 9 czerwca 2010 r. 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI