Dodano: 2 czerwca 2010 r.

 

„ZACZAROWANY DZIEŃ DZIECKA”

 

Dzień Dziecka to święto, na które nasze maluchy czekają przez cały rok z ogromnym utęsknieniem. Kiedy nadchodzi upragniony 1 czerwca, wszyscy, zarówno rodzice jak i nauczyciele, starają się, najlepiej jak potrafią zorganizować dzieciom ten czas.

Tak też było i tego roku. Nie lada niespodziankę przygotowano uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim. Odbył się tu apel, którego punktem kulminacyjnym było przedstawienie przygotowane przez nauczycieli tutejszej szkoły. Już na samym początku apelu, twarze dzieciaków pojaśniały, a wszystko to za sprawą uczniów klas szóstych oraz ich opiekunki, którzy dali próbkę swoich muzycznych możliwości.

W ich wykonaniu można było usłyszeć m.in. piosenkę zespołu Dwa Plus Jeden: „Chodź pomaluj mój świat” oraz utwory anglojęzyczne. Po występie szóstoklasistów sceną zawładnęli nauczyciele, którzy przygotowali dla swoich podopiecznych spektakl pod tytułem: „Bajka o Czerwonym Kapturku”. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie oraz pomysłowość, z jaką zostało stworzone przedstawienie. Oprócz tytułowego „Czerwonego Kapturka” na scenie pojawiły się inne bajkowe postacie: Calineczka, Jaś i Małgosia, Piękna i Bestia itd. Nauczyciele wykazali się dużymi zdolnościami aktorskimi oraz wokalnymi.

Przestawienie wywołało wielką radość oraz uśmiech na twarzach dzieci, a także dorosłych. Zostaliśmy przeniesieni w zaczarowany świat bajek i baśni Hansa Christiana Andersena, dzięki czemu chociaż na chwilę mogliśmy się poczuć jak dzieci.

Miłym akcentem kończącym spektakl był ogromny kosz cukierków, które otrzymały dzieci z rąk bajkowych bohaterów. Kiedy po gromkich brawach, świadczących o sukcesie przedstawienia nauczyciele zeszli ze sceny, swoje umiejętności taneczne zaprezentowali uczniowie klas szóstych.

Tegoroczny Dzień Dziecka, z całą pewnością na długi czas utkwi w pamięci dzieciaków. Pozostaje nam sobie życzyć, aby takich przedstawień i inicjatyw ze strony nauczycieli było więcej.

Tekst: B. Baran

Foto: T. Breś 


Dodano: 2 czerwca 2010 r. 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI