Dodano: 19 maja 2010 r. 

KONFERENCJA EKOLOGICZNA

Rada Forum Organizacji Pozarządowych Ziemi Janowskiej zorganizowała konferencję na temat „Ekologia i ochrona środowiska na Ziemi Janowskiej – 2010”. Spotkanie odbyło się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego – Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim dnia 18 maja bieżącego roku.

Po uroczystym otwarciu zebrania i powitaniu gości nastąpiła część artystyczna. Dzieci ze szkoły podstawowej z Łążka Ordynackiego przygotowały przedstawienie na temat ochrony środowiska naturalnego. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane do występu i wywołały swoim przedstawieniem wielkie zdumienie u zebranych gości.

Następnie rozpoczęła się główna część spotkania – konferencja „Ekologia i ochrona środowiska na Ziemi Janowskiej – 2010”. Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia Pana Andrzeja Palenia – naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska w Janowie Lubelskim. Przedstawił on zagadnienia związane z Ustawą Prawo o Ochronie Środowiska. Wydział Ochrony, Środowiska, Rolnictwa, Gospodarki Wodnej i Leśnej realizuje zadania w zakresie: ochrony środowiska, gospodarki odpadami, gospodarki wodnej, prawa geologicznego i górniczego, ochrony przyrody, gospodarki leśnej, prawa łowieckiego, hodowli i rozrodu zwierząt gospodarskich, rybactwa śródlądowego oraz ustawy o transporcie kolejowym.

Kolejnym etapem konferencji było zwiedzanie wystawy przyrodniczej wyeksponowanej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Zwiedzający goście byli zachwyceni wystawą oraz eksponatami przygotowanymi przez pracowników tego ośrodka. Na koniec spotkania i po obejrzeniu wystawy wszyscy goście udali się na ognisko w przepięknym plenerze Lasów Janowskich.

Tekst i foto: R. Siemion

 


Dodano: 19 maja 2010 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI