Dodano: 7 maja 2010 r.

I LUBELSKI KIERMASZ TURYSTYCZNY

I Lubelski Kiermasz Turystyczny odbędzie się w dniach 15-16 maja 2010 r. na Placu Litewskim w Lublinie. Organizatorem kiermaszu jest Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Jest to jedna z największych imprez o charakterze turystycznym w województwie lubelskim, podczas której wystawcy zaprezentują swoją ofertę turystyczną. Dzięki plenerowej formie imprezy mieszkańcy miasta i województwa lubelskiego zainteresowani turystyką, kulturą i kulinariami Regionu, będą mogli uczestniczyć w Kiermaszu nieodpłatnie.

Na odwiedzających Lubelski Kiermasz Turystyczny czekać będą interesujące oferty wystawców - przedstawicieli samorządów województwa lubelskiego, organizatorów turystyki, biur podróży, Lokalnych Organizacji Turystycznych, Lokalnych Grup Działania, stowarzyszeń, oraz innych podmiotów związanych z turystyką.

Niezwykle bogaty program imprezy będzie obejmował wiele wydarzeń. Wystawcy zaprezentują na swoich stoiskach oferty turystyczne. Jedną z atrakcji będzie widowisko przygotowane przez Ośrodek Archeologiczny Choina-Horodyszcze prezentujące obrzędy i tańce dawnych Słowian. Kto zaś tęskni za górami i połoninami może przenieść się tam za sprawą koncertu poświęconego ich pięknu, inspirowanego wędrówkami po górskich szlakach, dolinach i uroczyskach. W niedzielę o godz. 14.00 wystąpi laureat Lubelskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej BAKCYNALIA 2009 - zespół "Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane".

Na scenie głównej odbywać się będą również pokazy kuchni regionalnej połączone z degustacją. Pojawi się więc Gryczak Janowski, Pierogi Lubelskie, Olej Roztoczański i potrawy z nim przyrządzane czy "Karp z Kopciuchy". Atrakcją kiermaszu będzie niewątpliwie przygotowanie paleniska, nad którym w olbrzymim garze gotowany będzie regionalny przysmak - Forszmak Lubelski. Smacznymi miodami kusić będzie Lubelska Spółdzielnia Pszczelarska "Apis", a nalewką z aronii panie z Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Wereszcze Małe. Nie tylko smakosze znajdą tu coś dla siebie. Organizatorzy zatroszczyli się także o rękodzieło artystów ludowych, zarówno tych indywidualnych, jak i skupionych w stowarzyszeniach czy gminnych ośrodkach kultury.

Osoby pragnące poznać najważniejsze zabytki, miejsca historyczne a także niepowtarzalny klimat Lublina zaprasza na spacery Koło Przewodników Miejskich i Terenowych im. M. St. Pajdowskiego w Lublinie. Dla najmłodszych odwiedzających kiermasz Wolontariusze Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA przygotowali gry zespołowe, zabawy z chustą oraz prezentację technik kuglarskich. Przewidziano także konkursy z nagrodami z wiedzy dotyczącej Lubelszczyzny oraz na "Najciekawszą prezentację oferty turystycznej".

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program w TUTAJ

Więcej na stronie www.lrot.pl 


Dodano: 7 maja 2010 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI