Dodano: 30 kwietnia 2010 r.

 

FINAŁ POWIATOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

W czwartek 29 kwietnia 2010r. na janowskim autodromie LOK młodzież z 4 szkół ponadgimnazjalnych z różnych miejscowości naszego powiatu rywalizowała o wejście do finału wojewódzkiego w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Konkurencje na szczeblu powiatowym, z jakimi zmagali się uczniowie to m.in. jazda samochodem z talerzem Stewarda, umiejętna codzienna obsługa motoroweru, a także wykazanie się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zmagań młodych ludzi obecni byli policjanci, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Dla drużyn przewidziany był także test z przepisów Prawa o Ruchu Drogowym oraz z historii motoryzacji.

Drużyną, która wykazała się największą wiedzą teoretyczną jak i praktyczną we wszystkich konkurencjach to uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku w składzie: Wioleta Naurecka, Urszula Owczarz, Marcin Fila, którzy będą reprezentowali powiat janowski w turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 31 maja w Urzędowie.

Powiatowy Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbył się pod patronatem Ligi Obrony Kraju Stowarzyszenie w Warszawie oraz Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim i Policji.

Nagrody, które otrzymali zwycięscy zostały ufundowane przez Starostę Janowskiego oraz „Auto-Serwis” Andrzej Wojtan w Janowie Lubelskim, którym składamy serdeczne podziękowania.

Podziękowania składamy także Kierownikowi Ligi Obrony Kraju w Janowie Lubelskim Panu Andrzejowi Kiszka oraz Kierownikowi PRDM w Janowie Lubelskim Panu Krzysztofowi Sosnówka, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie powyższego turnieju na terenie janowskiego autodromu.

Info: KPP w Janowie Lubelskim


Dodano: 30 kwietnia 2010 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI