Dodano: 28 kwietnia 2010 r.

  

NIEBEZPIECZNE PRZEJŚCIE

 

W roku szkolnym przejścia dla pieszych koło Szkoły Podstawowej przy ulicy Ks. Skorupki pilnowane są przez Policjantów i Straż Miejską, ale mimo wszystko dzieci przebiegają przez jezdnię 300 metrów dalej będąc nie zauważane przez osoby pilnujące. Brak wyobraźni częściowo je usprawiedliwia, lecz nie usprawiedliwia dorosłych.

Osoby pilnujące przejścia powinny zwracać szczególną uwagę na najmłodszych przechodzących przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, gdyż ruch koło szkół jest coraz większy i ryzyko potrącenia wzrasta. Kierowcy nie mają obowiązku zatrzymywania się przed każdym przejściem i przepuszczania pieszych, a tym bardziej w miejscach do tego nie wyznaczonych. Żaden z rodziców nie chciałby, żeby jakiekolwiek nieszczęście spotkało ich pociechę.

Wytyczenie dodatkowego miejsca na pasy dla pieszych poprawiłoby bezpieczeństwo i pozwoliłoby ustrzec dzieci przed niebezpieczeństwem.

Tekst: T. Breś

Foto: A. Marianowska

 


Dodano: 28 kwietnia 2010 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI