Dodano: 26 kwietnia 2010 r.

  

WPADLI Z NARKOTYKAMI

Janowscy kryminalni ustalili, że dwóch mieszkańców gminy Modliborzyce: 18-latek i 21-latek mogą posiadać narkotyki. Mieli informację, że jeden z nich może zajmować się także ich udzielaniem. W tym celu udali się do ich miejsc zamieszkania.

Podczas przeszukania użyli psa służbowego wyszkolonego do wyszukiwania tego typu substancji. W domu 18-latka funkcjonariusze znaleźli kilka woreczków foliowych z zawartością suszu marihuany, trzy szklane lufki oraz dwie fajki wodne. W domu 21-latka ujawniono również kilka dilerek narkotycznego ziela oraz akcesoria służące do palenia - szklaną lufkę. Mężczyźni zostali zatrzymani, zaś narkotyki zabezpieczone.

Teraz obydwaj mężczyźni odpowiedzą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 18 – latek odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków, natomiast 21-latek - za ich posiadanie. Za przestępstwa te przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 

WYPADEK MOTOCYKLISTY

Do wypadku doszło przed godziną 20:00 w Modliborzycach. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym citroenem 31-letni mieszkaniec gminy Milejów wyjeżdżając z parkingu przy cmentarzu nie udzielił pierwszeństwa motocykliście. 25-latek kierujący motocyklem ze złamanym udem został przewieziony do szpitala. Kierujący citroenem nie odniósł żadnych obrażeń. Funkcjonariusze ustalili, że obydwaj kierujący byli trzeźwi.

Motocykliści są szczególnie narażonymi na obrażenia uczestnikami ruchu drogowego. Nie chronią ich pasy bezpieczeństwa ani karoseria pojazdu. Dlatego też tym bardziej powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo przewożonych przez nich pasażerów. Jeśli dodatkowo kierowcy łamią przepisy drogowe i znajdują się pod wpływem alkoholu, o tragedię nie trudno.

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 


Dodano: 26 kwietnia 2010 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI