Dodano: 23 kwietnia 2010 r.

  

„ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK”

 

Muzyka i piosenka towarzyszy nam w życiu codziennym niemal nieustannie i dzisiaj wręcz trudno wyobrazić sobie dzień bez dźwięków płynących z radia, telewizji i innych źródeł. Jest obecna podczas podróży, w pracy czy w czasie wypoczynku. Cieszy więc fakt, że wśród młodego pokolenia naszego regionu, istnieje wewnętrzna potrzeba jej śpiewania i wykonywania na scenie. Do konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Śpiewający Słowik” ,który odbył się we wtorek 20 kwietnia w „Domu Nauczyciela”, chętnych nie brakowało. Zgłosiło się 46 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Zarówno dzieci jak i młodzież zaprezentowały wysoki poziom wykonawczy, co jest efektem zarówno talentu młodych wykonawców jak i pracy z nimi ich instruktorów i opiekunów. Piosenka bawi a czasem wzrusza, zwłaszcza gdy płynie z ust małego dziecka. Czym jest jednak muzyka najlepiej obrazują słowa piosenki jednej z uczestniczek konkursu, Agnieszki Startek.

- „Muzyką można jak pędzla muśnięciem tworzyć portrety, malować pejzaże, pogodne niebo, chmury deszczowe, zielone lasy i złociste plaże. Muzyką można malować marzenia i świat zwyczajny co czeka za drzwiami. Muzyką można powiedzieć tak wiele o innych ludziach i o sobie samym”.

Organizacją konkursu na poziomie powiatowym zajął się Janowski Ośrodek Kultury, który przygotował odpowiednie nagłośnienie, dekorację oraz powołał komisję do oceny uczestników konkursu. Nagrody natomiast, ufundowało Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim.

Miło nam poinformować, że nominacje do Konkursu Wojewódzkiego „Śpiewający Słowik” otrzymały następujące osoby: Elżbieta Jakubiec i Izabela Kałuża z Modliborzyc, Edyta Jakubaszek z Batorza oraz Agnieszka Łukasik z Janowa Lubelskiego.

 

  


Dodano: 23 kwietnia 2010 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI