Dodano: 14 kwietnia 2010 r.

ZADUMA I MODLITWA

Cała Polska pogrążyła się w żałobie i głębokim bólu po stracie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Jego Małżonki Marii i wielu wybitnych przedstawicieli naszej Ojczyzny, którzy zginęli w tragicznej katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem. Mieszkańcy Ziemi Janowskiej uczcili pamięć o tragicznie zmarłych wybitnych przedstawicielach narodu polskiego modląc się podczas wieczornej Mszy św. żałobnej w środę 14 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Janowie Lubelskim. W szczelnie wypełnionej świątyni byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego, radni samorządu województwa lubelskiego, powiatu janowskiego i gminy Janów Lubelski oraz wójtowie i przedstawiciele sąsiednich gmin. W nabożeństwie żałobnym uczestniczyli też przedstawiciele służb mundurowych, harcerzy i prawie wszystkich urzędów i instytucji oraz młodzież ze szkół janowskich. Licznie przybyły też poczty sztandarowe.

Mszy św. koncelebrowanej przez księży z obu janowskich parafii przewodniczył ks. inf. Edmund Markiewicz, a homilię wygłosił kustosz Sanktuarium ks. dr Jacek Staszak. Na początku Mszy św. ks. Piotr odczytał nazwiska 96 poległych w katastrofie w intencji których odprawiana była Msza św.

Na zakończenie nabożeństwa Pani Janina Oleszko, znana poetka i autorka wielu wierszy o tematyce religijnej zarecytowała dwa swoje wiersze: o ofiarach Katynia oraz wiersz „Pożegnanie” nawiązujący do tragedii pod Smoleńskiem. Uroczystość zakończyła się złożeniem wiązanek kwiatów pod pomnikiem katyńskim na cmentarzu parafialnym.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII !

Do galerii

Tekst i foto: ma-wo


Dodano: 14 kwietnia 2010 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI