Dodano: 14 kwietnia 2010 r.

 

„BARKA” CZCI I PAMIĘTA

2 kwietnia 2010 roku minęła V rocznica odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca. W tym roku dzień ten zbiegł się z dniem Wielkiego Piątku – śmiercią Pana Jezusa, a w związku z tym uroczystości papieskie zostały przeniesione.

W „Barka” Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim w dniu 13 kwietnia, ks. Kapelan Tadeusz Ocimek odprawił uroczystą Mszę Świętą w intencji wyniesienia Sługi Bożego Jana Pawła II na ołtarze. W czytania mszalne i wspólny śpiew włączyli się Mieszkańcy Domu oraz Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej „Nasz Dom”. Po zakończeniu liturgii mszalnej został zaprezentowany program słowno – muzyczny poświęcony największemu Polakowi, a szczególnie Jego czci dla Jezusa Miłosiernego, przygotowany pod kierunkiem Pani Teresy Duda i Państwa Ireny i Edwarda Olechów.

Przed posągiem Ojca Świętego odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, była modlitwa o rychłą Jego beatyfikację, a także odśpiewano „Barkę”.

Dnia 10 kwietnia również w sobotę, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego, przypadła 70 rocznica zbrodni katyńskiej. Wówczas na lotnisku w Smoleńsku wydarzyła się najtragiczniejsza po II wojnie światowej katastrofa lotnicza, w której zginęli wszyscy pasażerowie rządowego samolotu (96 osób). Ziemia katyńska po raz wtóry nasączyła się polską krwią.

Dla uczczenia ofiar katastrofy w czwartek 15 kwietnia o godz. 9:00 staniemy ponownie w kaplicy „Barki” przy ołtarzu Pana, aby uczestniczyć w Najświętszej Ofierze i błagać o miłosierdzie dla tych, co zginęli, o siłę i moc dla ich bliskich, którzy cierpią po ich śmierci, a także o pomyślność Ojczyzny. Członkowie Stowarzyszenia „Nasz Dom” zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

Tekst: Teresa Duda

Foto: "Barka" DPS

 


Dodano: 14 kwietnia 2010 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI