Dodano: 1 kwietnia 2010 r.

ADAM MAŁYSZ W ŁĄŻKU GARNCARSKIM

Wczoraj w popołudniowych godzinach na zaproszenie mieszkańców we wsi Łążek Garncarski zagościł Adam Małysz. Zgodnie z obowiązującą we wsi tradycją wielki gość przywitany został chlebem i solą, skosztował chleba "babki Pomykałowej" ze smalcem i ogórkiem, poznał smak garncarskiej żurawinówki. Na powitanie - po cichu, bo post - Kapela Janka Muzykanta odegrała marsza. Po powitaniu Adam Małysz odwiedził mieszkańców wsi. W pracowni garncarskiej u Henika Kurzynowego zapoznał się z tradycja lepił garnki, u miejscowych kaflarzy zobaczył jak robi się kafle, zwiedził wystawę wyrabianych kominków, kuchni, oraz różnych wzorów kafli.

Jednym z ważniejszych punktów wizyt było spotkanie i wspólne pamiątkowe zdjęcie -z twórców olimpijskich bałwanków "Adasia" i "Justyny", W podziękowaniu za tak oryginalny pomysł Adam Małysz przekazał na pamiątkę narty, na których wykonał pierwszy w życiu skok.

Mieszkańcy podziękowali i pogratulowali Adamowi Małyszowi wielkich sukcesów i zdobytych ostatnio medali a na pamiątkę przekazali gliniany łążkowski garnek oraz garncarski kapelusz. Adam zwiedził całą wieś podziwiając efekt pracy włożonej przez mieszkańców w poprawę wizerunku swojej wsi. Widząc tak ogromne zaangażowanie i chcąc mieć swój wkład w dalszy turystyczny rozwój wsi, Adam Małysz przeznaczył dla społeczeństwa 1% podatku od kontraktu reklamowego z głównym sponsorem.

Na pożegnanie Adam Małysz podziękował wszystkim mieszkańcom za gościnę, życzliwe przyjęcie cieszył się z tego, że mógł spędzić tych kilka chwil wśród życzliwych i miłych mieszkańców w ciszy i spokoju oraz atmosferze prawdziwej wsi- odpoczywając po trudach ciężkiego olimpijskiego sezonu. Mieszkańcy zaprosili Adama na Jarmark Garncarski, który odbędzie się 4 lipca 2010 roku.

Relację przygotował: Jasiek z Łążka Garncarskiego.

 


Dodano: 1 kwietnia 2010 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI