Dodano: 29 marca 2010 r.

MEMORIAŁ HENRYKA KOSAKOWSKIEGO

Otwarte wojewódzkie zawody pływackie „Memoriał Henryka Kosakowskiego” tradycyjnie ściągnęły na janowską pływalnię kwiat młodego polskiego pokolenia pływaków. Zawody te, które prawdopodobnie już na stałe zagoszczą w programie imprez organizowanych na „Otylię”, mieliśmy przyjemność w sobotę, 27 marca, oglądać u nas już po raz drugi. Mimo, iż pływanie w Janowie jest sportem coraz bardziej popularnym i coraz częściej uprawianym, to takich pływaków, nie spotyka się tu codziennie. Wielu z nich, mimo młodego wieku, może już poszczycić się niemałymi osiągnięciami, nie tylko w skali województwa, czy kraju, ale też Europy i świata.

Najbardziej utytułowana zawodniczka zwodów, Marcelina Radlińska z klubu „Orka” Zamość, Mistrzyni i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów, uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów i uczestniczka Światowej Gimnazjady, aż trzy razy stanęła na najwyższym podium. Do niej należały dystanse: 100m stylem motylkowym i klasycznym oraz 400m stylem dowolnym.

W plejadzie zwycięzców można było zauważyć także Sebastiana Wasila z „Avii” Świdnik - Mistrza Polski Juniorów w kat. 16 lat w stylu klasycznym i zmiennym, który zwyciężył na dystansie 50m stylem dowolnym, 100m stylem klasycznym, 200m stylem zmiennym.

Popłynęli również Wojciech Czajkowski („Avia” Świdnik) - Mistrz Polski Juniorów w kat. 16 lat stylem klasycznym, Jan Hołub („Avia” Świdnik) - Mistrz Polski Juniorów w stylu dowolnym w kat. 14 lat, Michał Bulak („Orka” Zamość) - Mistrz Polski Juniorów w kat. 17 i 18 lat, Łukasz Kęcik („Lublinianka” Lublin) – Wicemistrz Polski Juniorów w stylu dowolnym w kat. 15 lat oraz Katarzyna Sędłak („Orka” Zamość) – Mistrzyni Polski Juniorów w kat. 16 lat.

Nazwisk i tytułów można by tu przytaczać jeszcze długo, tak dobrze dzieje się w naszym młodym pływaniu, dość zaznaczyć, że te nazwiska usłyszymy nie raz, nie tylko w Janowie, ale i w Polsce, a może nawet na świecie. Dzięki nim zawody oglądało się wręcz bajecznie, jak najlepsze widowisko, jak spektakl najwyższych lotów. Dziękujemy, zapraszamy za rok. Wszystkie szczegółowe informacje o zawodach można przeczytać na stronie  http://omegatiming.pl/new/?page=show_article&id=839.

 

Tekst i foto: mosirjanow.pl


Dodano: 29 marca 2010 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

©COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI