Dodano: 24 marca 2010 r.

UDAREMNIONA KRADZIEŻ

 

Policjanci z Janowa Lubelskiego udaremnili kradzież wartej około milion euro markowej odzieży, którą samochodem ciężarowym przewoził obywatel Rosji. Policjanci z patrolu widząc rozciętą plandekę zaparkowanego na stacji paliw tira i stojące obok niego pudła, ruszyli do poszukiwań sprawcy. Zatrzymali go na pobliskim przystanku autobusowym. W stojącym na parkingu fiacie ducato 36-letniego obywatela Ukrainy znaleźli załadowanych 12 kartonów z ubraniami. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Dziś doprowadzony zostanie do sądu. Grozi mu kara do 10 lat wiezienia.

Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend. Około godz. 01.00 w nocy policjanci patrolujący teren Modliborzyc przejeżdżając w okolicy stacji paliw zauważyli kręcącego się pomiędzy samochodami mężczyznę, który nagle zniknął im z oczu. Funkcjonariusze ujrzeli również stojący na parkingu samochód ciężarowy, obok którego na ziemi leżało około 10 kartonowych pudeł opakowanych w czarną folię. Jak się okazało, rozcięta była plandeka przyczepy. Funkcjonariusze podejrzewając, że mogło dojść do przestępstwa ruszyli do poszukiwań sprawcy. Kierowca innego tira, który właśnie wjeżdżał na parking poinformował policjantów, że widział uciekającego poboczem w kierunku Janowa mężczyznę. Podał także jego wygląd. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, stojącego na jednym z przystanków. Okazał się nim 36-letni obywatel Ukrainy.

Po powrocie na parking funkcjonariusze ujawnili zaparkowanego niedaleko busa – fiata ducato, a w nim załadowanych 12 kartonów. Łupem okazała się markowa odzież, którą tirem przewoził przez Polskę obywatel Rosji. Wartość przewożonego całego towaru oszacowana została na kwotę około miliona Euro.

Skradziony towar został zabezpieczony. Zatrzymany mężczyzna, 36-letni obywatel Ukrainy, trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Dziś będzie doprowadzony do Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim, gdzie zapadnie decyzja o jego dalszym losie.

 

Tekst i foto: KPP Janów Lubelski


Dodano: 24 marca 2010 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI