Dodano: 22 marca 2010 r.

„ZIMA W OBIEKTYWIE” - WYNIKI KONKURSU

Foto: Mateusz Muzyka (I miejsce)

Każda pora roku ma w sobie coś szczególnego, coś co odróżnia ją od poprzedniej, przynosi zmiany, na które często z utęsknieniem czekamy. Teraz doczekaliśmy się kalendarzowej wiosny po zimie mroźnej i śnieżnej, której uroki i piękno dziś możemy jedynie podziwiać na fotografiach. Dobra fotografia pretenduje do rangi dzieła sztuki, jeśli zawiera w sobie świadomy zamysł twórczy, a więc uwzględnia właściwą kompozycję, oświetlenie i ciekawy motyw. Mając na uwadze potrzebę uwrażliwienia dzieci i młodzieży na piękno otaczającej nas przyrody oraz aby zachęcić do twórczego na nią spojrzenia, Janowski Ośrodek Kultury rozpisał konkurs fotograficzny pt. „Zima w obiektywie”.

Foto: Anna Maria Wróblewska (II miejsce)

Do konkursu zgłosiło się dwunastu uczestników. Z części dostarczonych prac powstała wystawa prezentowana obecnie w holu tymczasowej siedziby JOK (ul. Zamoyskiego 55).

Komisja oceniająca zdjęcia wybrała na wystawę 60 fotografii oraz postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

- Pierwsze miejsce dla Mateusza Muzyka

- Drugie miejsce dla Anny Marii Wróblewskiej

- Trzecie miejsce dla Adrianny Momot

- Wyróżnienia: dla Katarzyny Momot, Klaudii Oleszko i Karoliny Brodowskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Janowski Ośrodek Kultury.

Foto: Adrianna Momot (III miejsce)

Głównym sponsorem całego przedsięwzięcia jest Antoni Florczak – znany janowski fotograf, sponsor wielu imprez kulturalnych organizowanych w naszym mieście.

Pierwsze trzy osoby nagrodzone w konkursie uzyskały dodatkowo możliwość gratisowego wywołania zdjęć w zakładzie fotograficznym „Foto-Florczak”, w ilości stosownej do zajętego miejsca.

TUTAJ GALERIA ZDJĘĆ KONKURSOWYCH

Tekst: L. W.


Dodano: 22 marca 2010 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI