Dodano: 8 marca 2010 r.

 

III JANOWSKI TURNIEJ W BOWLINGU ZAKOŃCZONY !

Niespodziewanie i zaskakująco przebiegły sobotnie rozgrywki III Janowskiego Turnieju w Bowlingu pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej, po raz kolejny rozgrywanego na kręgielni Krytej pływalni „Otylia” w Janowie Lubelskim. Niespodziewanie, ponieważ po raz pierwszy w historii turnieju do rozgrywek zgłosiły się kobiety, dwie pierwsze jego edycje były wręcz zdominowane przez mężczyzn. A zaskakująco, bo zwyciężyła również kobieta. Brawo!

Ale może zacznijmy od początku. W sobotę 6 marca już od godziny 8.00 na kręgielni zaczęli pojawiać się zawodnicy. Nie zabrakło pana Jarosława Baranowskiego (który był zwycięzcą poprzedniej, drugiej edycji), chociaż do samego prawie turnieju zmagał się z chorobą. Większość uczestników przyjechała do nas z Lublina, 2 osoby z malowniczego Krasnobrodu i reprezentant Janowa, pan Piotr Habit (zwycięzca pierwszej edycji turnieju). Jako uczestnika gościliśmy również pana Paganin Valter, dobrze znanego w środowisku graczy w bowling, który pochodzi z Włoch, a przyjechał z Krasnobrodu, gdzie obecnie mieszka. Możemy więc stwierdzić, że sobotnie zawody były jak najbardziej międzynarodowe:)

Po losowaniu kolejności gier, i krótkim oficjalnym otwarciu, zawodnicy rozpoczęli. Wszystko przebiegało spokojnie i niezwykle precyzyjnie, punkty mnożyły się i mnożyły, rzut i strike, rzut i zamknięcie, żadnych błędów. Takiej gry nie ogląda się często na naszej młodziutkiej kręgielni, a w dodatku panie, po prostu poezja, urocze i niezwykle skuteczne. Zauważmy więc drogie panie, kręgle to nie jest wyłącznie męski sport, co koncertowo udowodniły zawodniczki: pani Maria Horbatowicz (laureatka turnieju) i pani Dorota Pastuszak (zażarcie rywalizująca w każdej rozgrywce). Idąc za takim przykładem kule w dłoń i do dzieła, nie kibicujcie tylko swoim mężczyznom, pokażcie, że precyzja i skuteczność to także wasza specjalność, w końcu trening czyni mistrza, a nie płeć.

Wszystkim zawodnikom, uczestniczącym w turnieju serdecznie dziękujemy za wspaniały pokaz umiejętności i taktyki. Rozgrywki były zażarte, niezwykle emocjonujące i trzymające w napięciu do samego końca, zwłaszcza gdy w finale o kolejności miejsc decydowały pojedyncze punkty. Trzy razy poprawiano rekord kręgielni. Takie obrazy zapadają w pamięć na długo. Tego co ogląda się na prestiżowych kręgielniach, mogliśmy doświadczyć u nas. Bajka.

III Janowski, po prostu świetny, Turniej w Bowlingu zakończony. Tym razem kobiety górą!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Janowie Lubelskim pragnie serdecznie podziękować sponsorom trzeciej edycji turnieju, firmom:

1 Centrum Odnowy Biologicznej Vis à Vis - Iwona Starościc 

2. Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Ambulatoryjnej

3. Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Fizjo-Max” 

4. Kawiarenka przy pływalni ”Szybki Królik”- Żaneta Frania,

5. Mirosław Stefaniak, Automaty sprzedające gorące napoje

6. Gabinet Rehabilitacji i Masażu - mgr Zbigniew Sawa

 Zobacz galerię zdjęć na stronie MOSiR

Źródło: mosirjanow.pl

 


Dodano: 8 marca 2010 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI