Dodano: 17 lutego 2010 r.

   

TRZY PYTANIA W SPRAWIE ODŚNIEŻANIA

Gazeta Janowska - Śnieg zalega już wszędzie i nie ma go gdzie już pryzmować, drogi są słabo przejezdne, a wiosny na razie nie widać. Jak gmina ma zamiar rozwiązać ten dotkliwy problem?

Czesław Krzysztoń - Na co dzień obserwujemy sytuację, która dla naszych mieszkańców jest bardzo męcząca. Staramy się działać racjonalnie. Wiemy, że najlepiej byłoby wziąć się za wywózkę śniegu, ale w skali gminy byłyby to ogromne wydatki. Na razie staramy się zapewnić przejezdność i nie sądzę by sytuacja w naszej gminie odbiegała od sytuacji w innych gminach w Polsce. Dziękujemy naszym mieszkańcom za dużą wyrozumiałość. Dzięki temu nie będziemy rujnować naszego budżetu.

GJ - A co będzie, jeśli śniegu nadal będzie przybywać?

CZ. K. - Będziemy podejmować działania stosowne do sytuacji. Nie sztuką jest wydać fortunę na odśnieżanie a później nie mieć pieniędzy na inne, bardzo ważne potrzeby naszych mieszkańców.

GJ - Czy wystarczy pieniędzy zaplanowanych na odśnieżanie?

CZ. K. - Niestety pieniądze szybciej topnieją niż śnieg. Na podstawie danych z ostatnich zim zaplanowaliśmy na ten rok 130 tysięcy. Pieniędzy wystarczy do początku marca. Prawdopodobnie będziemy zmuszeni poszukać dodatkowych pieniędzy na odśnieżanie, gdyż jedna zima jeszcze się nie kończy a przecież w listopadzie czy w grudniu może zacząć się druga.

Rozmawiał i fotografował: JM

 


Dodano: 17 lutego 2010 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI