Dodano:1 lutego 2010 r.

 

PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ PiS W POWIECIE

Na zdjęciu: W pierwszym rzędzie: Elżbieta Kruk i Andrzej Łukasik. W drugim rzędzie od lewej: Mariusz Kamiński, Andrzej Pruszkowski, Leszek Łacek, Henryk Jarosz, Jan Frania, Jerzy Bielecki.

Prezes Zarządu Koła Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Bielecki zwołał zebranie przedstawicieli organizacji z całego powiatu janowskiego w restauracji Hetmańska. Na uroczyste spotkanie zostali zaproszeni liczni goście. Przybyła posłanka na Sejm RP Elżbieta Kruk, liderka w wyborach do parlamentu z województwa lubelskiego. Zarząd Okręgu reprezentował Sekretarz Andrzej Pruszkowski, były Prezydent Lublina oraz członek Zarządu Leszek Łacek, który wpisał się w historię Janowa Lubelskiego, jako założyciel PiS w naszym mieście. Obecnie mieszka w Lublinie. Prezes Bielecki powitał zebranych i oddał głos zaproszonym gościom. Przemawiała Elżbieta Kruk następnie Andrzej Pruszkowski. Wypowiedzi dotyczyły obecnej sytuacji w kraju oraz najbliższych wyborów samorządowych.

Poproszono niezrzeszonego gościa Krzysztofa Kołtysia, Burmistrza Janowa Lubelskiego o nakreślenie kierunków rozwoju naszego miasta i gminy. Burmistrz przedstawił dotychczasowe osiągnięcia i plany na najbliższy okres. Głos zabrał także Starosta Powiatu Zenon Sydor. Jerzy Bielecki dziękował radnym wywodzącym się z PiS za to, że mając większość w radzie powiatu i Gminie Janów Lubelski nie stracili szansy i dobrze wywiązali się z obowiązków nałożonych przez społeczeństwo.

Prawo i Sprawiedliwość jest w opozycji rządowej, nie miało to jednak negatywnego wpływu na sytuację członków organizacji na terenie powiatu janowskiego. Obserwując tok zebrania można stwierdzić, że nie ma rozkładu organizacji. Wręcz przeciwnie, przedstawiciele organizacji gminnych są pełni animuszu. Jak wydaje się nie ma podziałów, jest jedność. Posłanka Elżbieta Kruk wypowiedziała się, że prawdopodobnie część z obecnych na sali wystartuje w wyborach samorządowych, życzyła im powodzenia.

Po oficjalnych wystąpieniach Pani Czesława Sulowska serwowała, miedzy innymi, wspaniałą rybę zapiekaną w cieście. Część gości z uwagi na trudne warunki atmosferyczne musiała wyjechać wcześniej, a rozmowy trwały jeszcze kilka godzin.

Tekst i zdjęcia: Jan Machulak

 


Dodano:1 lutego 2010 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI