Dodano: 25 stycznia 2010 r.

 

NOWOROCZNE SPOTKANIA NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”

Komisje Zakładowe Solidarności zorganizowały integracyjne spotkanie noworoczne. Kilkudziesięciu działaczy związkowych, kilkunastu gości zaproszonych w przyjemnej świątecznej atmosferze spędziło miłe chwile w restauracji „Hetmańska”. Organizatorami spotkania byli przewodniczący organizacji zakładowych, Bożena Garbacz z Nadleśnictwa, Alicja Dudzic ze Szpitala oraz Bogdan Pituch z KOMAS, koordynator współpracy pomiędzy organizacjami związkowymi w Janowie Lubelskim. Uroczysty charakter spotkania pozwolił na omówienie podstawowych zadań związków w zakładach pracy, szczególnie tych największych organizacji zakładowych.

W zebraniu uczestniczyli Sekretarz Zarządu Regionu Ziemia Sandomierska Jan Jarmuziewicz oraz Członek Krajowej Komisji Rewizyjnej Józef Wieleba, który w swoim wystąpieniu podkreślił konieczność tworzenia struktur, które pozwoliłyby kandydować w najbliższych wyborach samorządowych członkom związku w mieście i powiecie. Radny Województwa Lubelskiego Jan Frania, także członek Solidarności, zachęcał do rozbudowy związków, które są niezwykle potrzebne. Obecne próby marginalizacji związku mogą niekorzystnie odbić się na przyszłości naszych zakładów pracy jak też na życiu rodzin w Polsce.

Miła atmosfera, spotkanie z wieloma działaczami i członkami związkowymi szczególnie z Fabryki Maszyn, nastrajały optymistycznie dawnych działaczy, którzy przeszli na renty i emerytury. Szkoda, że tak mało było tych, którzy tworzyli zalążek Solidarności w Janowie Lubelskim.

W związku prowadzone są zebrania sprawozdawczo - wyborcze, dlatego trzeba życzyć załogom rozsądnych wyborów.

 

 

Tekst i foto: Jan Machulak


Dodano: 25 stycznia 2010 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI