Dodano: 20 stycznia 2010 r.

  

PODATKI I OPŁATY W MIEJSCU, INWESTYCJE DO PRZODU

Budżet uchwalony, podatki w zasadzie nie wzrosły, jednak mieszkańcy pytają czy na pewno nie będzie podwyżek podatków i innych opłat. Zapytaliśmy o to Zastępcę Burmistrza Czesława Krzysztonia.

- Podatki nie wzrosły za wyjątkiem podwyżki opłat za środki transportu o masie całkowitej pojazdu od 12 do 38 ton, do czego byliśmy zobligowani podniesieniem minimalnych stawek przez Ministerstwo Finansów. Jeszcze raz pragnę podkreślić nie przewidujemy podniesienia opłat za wodę i ścieki w 2010 roku. Natomiast podwyżki opłat za wywóz śmieci wprowadzone w ubiegłym roku były podyktowane wprowadzeniem przez państwo większych opłat na rzecz ochrony środowiska. Opłaty te nie odbiegają od kosztów w innych porównywalnych miejscowościach. Poprosiłem o przygotowanie danych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej celem dokonania porównań.

Utrzymanie podatków i opłat na niezmienionym poziomie nie spowoduje stagnacji w rozwoju naszej gminy i miasta. Poprawa gospodarności i organizacji powinna zabezpieczyć dynamiczny rozwój miasta i gminy. Jednocześnie proszę wyrozumiałość mieszkańców w związku z utrudnieniami komunikacyjnymi, jakie pojawią się już za kilka tygodni, po ustąpieniu zimy. Wznowione zostaną prace na wszystkich nie ukończonych budowach, jednocześnie rozpoczną się następne. Janów Lubelski będzie wielkim placem budowy.

Dziękuję za wypowiedź.

Jan Machulak


Dodano: 20 stycznia 2010 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI