Dodano: 19 stycznia 2010 r.

  

NOMINACJE „SUSEŁ 2009”

 

Lubelskie organizacje ekologiczne po raz szósty wyłonią laureata Lubelskiej Nagrody Ekologicznej „SUSEŁ 2009”.

Nagroda wyróżniać ma konkretne inicjatywy, działania i postawy służące ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi, które miały miejsce na Lubelszczyźnie w 2009 roku. Nagrodę mogą otrzymać zarówno osoby, jak i instytucje, występujące indywidualnie bądź grupowo.

Tytuł nadaje corocznie Kapituła składająca się z reprezentantów działających w regionie lubelskim pozarządowych organizacji ekologicznych. Dokona ona wyboru spośród nadesłanych wcześniej nominacji. Nominacje mogą zgłaszać zarówno instytucje (organizacje, samorządy, uczelnie, szkoły), jak i osoby prywatne. Nie można zgłaszać samego siebie. Nagroda wzięła swoja nazwę od susła perełkowanego - jednego z najbardziej charakterystycznych dla Lubelszczyzny gatunków zwierząt, perły lubelskiej przyrody, nie występującej w żadnym innym miejscu Polski.

 

Apelujemy o nadsyłanie zgłoszeń i nominowanie osób i instytucji zasłużonych i skutecznych, których działania i decyzje chroniły przyrodę regionu, przyczyniały się do zrównoważonego rozwoju, podnosiły ekologiczną świadomość. Mogą to być zarówno działania na szczeblu województwa jak i na bardzo lokalną skalę. Wyróżnienie ma także za zadanie promocję działań mało spektakularnych, ale odważnych, nowatorskich, mogących być inspiracją dla innych.

Termin nadsyłania nominacji - 10 lutego 2010

Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem (nie więcej niż 2 strony formatu A4) i ewentualną dokumentacją prosimy przysyłać na adres:

Towarzystwo dla Natury i Człowieka ul. Głęboka 8a, 20-612 Lublin

lub e-mail: oikos@ekolublin.pl

Regulamin oraz dodatkowe informacje o Nagrodzie znaleźć można na stronie

www.ekolublin.pl/susel 

Red.


Dodano: 19 stycznia 2010 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI