Dodano: 12 stycznia 2010 r.

 

WOŚP - NAPRAWDĘ BYŁO WARTO...

 

Ogromna liczba wolontariuszy, mnóstwo sztabów, miliony serduszek, charakterystyczny dźwięk trąbki w radiu i telewizji - to znak, że 10 stycznia 2010 miała miejsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Można stwierdzić, że organizacja Jurka Owsiaka w końcu osiągnęła dorosłość, bo w tym roku był to już 18. finał. Również w Janowie Lubelskim dwudziestu wolontariuszy od dziewiątej rano kwestowało po mieście zbierając na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.

„Była bardzo miła atmosfera, niesamowici ludzie, z którymi mogłam zbierać na dzieciaki. Również przyjaźnie nastawieni byli ci, którzy wspomagali akcję. Byłam pod ogromnym wrażeniem. Aktualnie czuję ogromne zmęczenie, bolą mnie nogi, ale wiem, że naprawdę było warto”- mówi Justyna Zyśko, jedna z wolontariuszka tegorocznego WOŚP-u.

Po dziewięciu godzinach kwestowania bank podliczył wszystkie zebrane pieniądze. Ogółem sztab w Janowie Lubelskim osiągnął wynik 7873, 56 zł. Największą sumę uzbierała Anna Sokal.

„Mój sposób? Uśmiech i dużo szczęścia. Cieszę się, że mogłam pomóc”- krótko komentuje zmęczona kwestionariuszka.

„Zawsze wspierałam Wielką Orkiestrę całym sercem. Z roku na rok są różne opinie dotyczące tej zbiórki pieniędzy, ale zawsze znajdzie się chętna młodzież, która bezinteresownie pomoże akcji Jurka Owsiaka. Myślę, że w przyszłym roku uda nam się zebrać więcej pieniędzy, ponieważ zorganizujemy koncert i licytację,. W tym roku ze względu na remont Janowskiego Ośrodka Kultury nie mieliśmy do tego warunków. W przyszłości jednak się to zmieni”- mówi Matylda Michałek, jedna z organizatorek akcji.

My również mamy nadzieję, że z roku na rok Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie mogła pomóc coraz większej liczbie dzieci i będzie grała „do końca świata i jeden dzień dłużej”!

 

Tekst i foto: Anna Maria Wróblewska


Dodano: 12 stycznia 2010 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI