Dodano: 6 stycznia 2010 r.

 

INWESTYCJE 2010

Uchwalony przez Radę Miejską budżet na 2010 r. jest budżetem o rekordowych wydatkach inwestycyjnych w historii gminy i z całą pewnością jeden z najlepszych w Polsce biorąc pod uwagę procentową wielkość wydatków inwestycyjnych w stosunku do całego budżetu.

Wielkość wydatków inwestycyjnych to 41,3 mln., co stanowi aż 59% budżetu. Jest to więcej w jednym roku niż w całej poprzedniej kadencji, także więcej niż przez 3 poprzednie lata tej kadencji. W porównaniu z 2002 rokiem jest to 10-krotny wzrost wydatków inwestycyjnych.

W 2010 roku będą realizowane przede wszystkim te inwestycje, na które zdobyto dofinansowanie. Będzie to modernizacja 16 ulic o łącznej długości 7 kilometrów oraz zostaną skanalizowane i zwodociągowane ulice o łącznej długości 22 kilometrów. Modernizacji będą też poddane oczyszczalnia ścieków i ujęcie wody.

W 2010 roku oddany będzie do użytku piękny, nowoczesny i funkcjonalny Janowski Ośrodek Kultury, którego przebudowę rozpoczęto w 2009 r.

W ramach tegorocznego budżetu będą rozbudowane i zmodernizowane Wiejskie Centra Kultury w Białej i Zofiance, chodniki w Momotach Górnych i Białej oraz będzie wykonany szereg drobnych inwestycji wskazanych przez Rady Sołeckie w ramach funduszu sołeckiego.

Zostanie w pełni uzbrojony teren inwestycyjny o powierzchni 52 ha w Janowskiej Strefie Inwestycyjnej Borownica, co poprawi warunki funkcjonowania istniejących tam firm oraz przyczyni się do skuteczniejszego zachęcenia do inwestowania kolejnych przedsiębiorców.

Prezentacja budżetu na 2010 r. - TUTAJ

Tekst: Red.

 


Dodano: 6 stycznia 2010 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI