Dodano:15 grudnia 2009 r.

 

OKRADLI PLEBANIĘ

Policjanci zatrzymali trzech młodzieńców w wieku 15-16 lat, włamali się do miejscowej plebani. Łupem sprawców padło 300 złotych. Policyjny pies doprowadził do jednego ze złodziei. Wkrótce w ręce policjantów wpadła reszta wspólników. Teraz zajmie się nimi Sąd Rodzinny.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj po południu w miejscowości Błażek. O zdarzeniu zawiadomił 67-letni ksiądz mieszkający na plebani. Ze zgłoszenia wynikało, że nieznani sprawcy po wcześniejszym wypchnięciu okna weszli do pomieszczenia plebani. Łupem sprawców padły pieniądze, w sumie 300 zł.

Na miejscu pracowali policjanci oraz policyjny przewodnik z psem. Pies podjął trop i doprowadził do jednej z posesji. Na miejscu ustalono, że sprawcą włamania i kradzieży pieniędzy jest 15-letni chłopiec. Podczas rozpytania przyznał się, że razem z dwoma kolegami weszli do plebani i ukradli pieniądze. Wkrótce stróże prawa zatrzymali pozostałych jego dwóch wspólników w wieku 15 i 16 lat, wszyscy mieszkańcy gminy Batorz. Część pieniędzy policjanci odzyskali. Teraz trojką nieletnich zajmie się Sąd Rodzinny.

Źródło: KPP w Janowie Lubelskim


ZATRZYMANY SPRAWCA WYPADKU

Policjanci ustalili sprawcę wypadku, do którego doszło w sobotę w Potoku Wielkim. Kierujący vw mężczyzna potrącił pieszego, a potem odjechał z miejsca nie udzielając rannemu pomocy. Policjanci szybko ustalili pojazd oraz właściciela. Samochód należał do 59-letniego mężczyzny, który przyznał się do spowodowania wypadku. Policjanci jednak mieli inne ustalenia. Okazało się wkrótce, że samochodem kierował pijany 23-letni syn właściciela auta.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 18:00 w miejscowości Potok Wielki. Kierujący samochodem potrącił pieszego i nie udzielając pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany mężczyzna z urazami wielonarządowymi został przewieziony do szpitala w Janowie Lubelskim.

Policjanci dość szybko ustalili pojazd, który brał udział w zdarzeniu oraz jego właściciela. Samochód z uszkodzeniami zaparkowany był w stodole znajdującej się na terenie jednej z prywatnych posesji. Właścicielami samochodu okazał się 59-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Potok Wielki.

59-latek przyznał się do kierowania samochodem i potrącenia pieszego. Twierdził, że w trakcie zdarzenia w samochodzie razem z nim jechali jego dwaj synowie oraz żona. Nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy poszkodowanemu, ponieważ był w szoku.

Wszystkie osoby zostały przebadane na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna jego żona i jeden z synów byli trzeźwi. Drugi syn - 23-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

59-latek trafił na komendę. Zajmujący się sprawą wypadku policjanci przesłuchali wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia. Funkcjonariusze jednak nabrali wątpliwości, co do winy 59-latka. Wkrótce okazało się, że to nie on kierował volkswagenem, tylko jego 23- letni syn. Młodzieniec w końcu przyznał się do winy. Przyznał się, że wówczas jechał samochodem z bratem. Jak twierdził, potrącony mężczyzna szedł środkiem jezdni i był słabo widoczny.

Tuż po zdarzeniu 23-latek przestraszył się i poprosił ojca, żeby ten wziął winę na siebie. Młodzieniec nie przyznawał się do potrącenia pieszego, ponieważ w momencie wypadku był nietrzeźwy.

Teraz młodzieniec odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Źródło: KPP w Janowie Lubelskim


Dodano: 15 grudnia 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI