Dodano:11 grudnia 2009 r.

 

Urząd Skarbowy w Janowie Lub. laureatem VI Rankingu US

Dnia 7 grudnia 2009r. poznaliśmy wyniki VI Rankingu Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej. Ranking ten po raz pierwszy został objęty patronatem Ministerstwa Finansów.

Spośród wszystkich funkcjonujących w naszym kraju 401 urzędów skarbowych, zostały wybrane urzędy najbardziej efektywne (pracowite) i te, które najrzadziej się mylą (skuteczne). Ocenie poddano również szesnaście izb skarbowych funkcjonujących w kraju oraz cztery ośrodki Krajowej Informacji Podatkowej.

Uroczyste rozdanie dyplomów i wyróżnień miało miejsce w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. W bieżącej edycji rankingu nagrodzonych zostało 35 urzędów skarbowych z całej Polski. Wśród laureatów znalazł się Urząd Skarbowy w Janowie Lubelskim. Nasz Urząd uplasował się na pierwszym miejscu wśród urzędów małych w kategorii „najbardziej skuteczne urzędy skarbowe”, zdobywając maksymalną liczbę punktów 450.

Dyplom z rąk Redaktora Naczelnego Dziennika Gazety Prawnej Pana Michała Kobosko i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów Pana Andrzeja Parafianowicza w imieniu urzędu odebrał p.o. Naczelnika Urzędu Tomasz Borek.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych urzędów naszego województwa znalazły się: Lubelski Urząd Skarbowy w Lublinie, Urząd Skarbowy w Tomaszowie Lubelskim, Urząd Skarbowy we Włodawie, Urząd Skarbowy w Łęcznej i Urząd Skarbowy w Rykach. Izba Skarbowa w Lublinie zajęła czwarte miejsce w kategorii najbardziej skuteczne izby skarbowe.

Znalezienie się w gronie laureatów VI Rankingu Urzędów Skarbowych organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna jest już drugim wyróżnieniem otrzymanym w tym roku przez Urząd Skarbowy w Janowie Lubelskim. W czerwcu bieżącego roku urząd otrzymał tytuł Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy 2009. Certyfikat ten został przyznany przez Business Centre Club, na podstawie ankiet składanych przez przedsiębiorców znajdujących się we właściwości naszego urzędu. Jest to już drugie takie wyróżnienie, pierwszy taki tytuł urząd uzyskał w roku 2006.

Wyróżnienia te są z jednej strony miłym akcentem, uzewnętrzniającym zaangażowanie pracowników w jak najlepszą realizację zadań, a z drugiej zobowiązaniem do podnoszenia poziomu obsługi klientów i doskonalenia obszarów swojej działalności.

Wobec zmieniających się warunków funkcjonowania urzędu mających swoje podłoże w zmianach gospodarczych, zmieniających się przepisach prawnych oraz zasadach finansowania urzędu, nie małym wyzwaniem dla urzędu i naszych pracowników będzie dostosowanie się do tak dynamicznej sytuacji. W szczególności mając na uwadze podnoszenie jakości i poziomu obsługi naszych klientów.

Aby to osiągnąć podjęliśmy starania mające na celu wprowadzenie Systemu Zarządzania Jakością jako jednego z elementów mającego kluczowe znaczenie dla dostosowania zasad funkcjonowania urzędu do jak najefektywniejszego wykonywania zadań. W tym celu konieczne jest zbadanie i poznanie oczekiwań naszych klientów, jako grupy docelowej, do której skierowana jest znaczna część naszych usług. Aby to zrealizować będziemy w roku 2010 przeprowadzać ankiety wśród osób odwiedzających urząd. W oparciu o wyniki tych badań będą podejmowane wewnętrzne decyzje eliminujące niedociągnięcia i wprowadzające usprawnienia zgodne z oczekiwaniami naszego społeczeństwa. Między innymi i po to by zmieniać wizerunek służb skarbowych i ich postrzeganie przez podatników.

Z uwagi na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia pragnę złożyć Naszej Lokalnej Społeczności oraz Pracownikom Urzędu najserdeczniejsze Życzenia zdrowych, ciepłych i spokojnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych. A w nadchodzącym Nowym Roku 2010 wielu radosnych chwil, wszelkiej pomyślności jak najmniej trosk i niepowodzeń oraz wiele zadowolenia i satysfakcji płynących z dobrze wykonywanych obowiązków służbowych.

Tomasz Borek

p.o. Naczelnika Urzędu Skarbowego w Janowie Lubelskim

 


Dodano: 11 grudnia 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI