Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

Dodano: 13 listopada 2009 r.

PERŁY W KORONIE WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO 2009

 

Jak informowaliśmy wcześniej podczas wakacji trwał plebiscyt ogłoszony przez portal naszemiasto.pl na 10 niezwykłych budowli i pereł architektury województwa lubelskiego. W pierwszej „5” lubelskich pereł znalazły się trzy obiekty z ziemi janowskiej: kościół i klasztor dominikanów w Janowie Lubelskim, kościół św. Wojciecha w Momotach Górnych oraz Uroczysko Kruczek w Lasach Janowskich. Oprócz głosów na poszczególne obiekty Internauci mogli także dodawać swoje opinie i uzasadnienia do swoich decyzji. Okazuje się, że odkrywanie pereł nie polega wyłącznie na mierzeniu ich wzrokiem, o czym jedna z internautek przekonała się w Momotach Górnych.

Oto, co napisała w swojej opinii oddając głos na kościółek w Momotach: „...Kiedy byłam tam pierwszy raz, spodziewałam się rzeźb podobnych do góralskich kościołów. Usiadłam, popatrzyłam, nie podobało mi się. Wszystko takie jakieś strugane scyzorykiem. Wszedł ksiądz i zaczął opowiadać, jak to wszystko tworzył, jak było mu trudno, ile rzeczy zrobił sam i co one miały oznaczać. Chciał mieć w kościele witraże, to sam wycinał wzór w drewnie, a potem malował szybki farbami. Dopiero wtedy zrozumiałam, że to szczególne dzieło prostego człowieka. Uważam, że zasługuje na miano perły, bo jest niepowtarzalny jak każda perła”.

Wszystkie wyróżnione obiekty otrzymały od regionalnego portalu nasze miasto.pl gratulacje oraz certyfikat „Perła w Koronie 2009" będący wyrazem uznania w oczach internautów, którzy przez dwa wakacyjne miesiące głosowali na dziesięć najbardziej niezwykłych budowli i pereł architektury Lubelszczyzny.

 

Red.


Dodano: 13 listopada 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI