Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

Dodano: 12 listopada 2009 r.

REKORDY KRYTEJ PŁYWALNI „OTYLIA” CZEKAJĄ NA POBICIE!

 

„Pantery”, „Delfiny”, „Piranie”, „Otylki”, „Rekiny”, „Wodołazy”, „Mistrzowie”, „Torpedy” to sztafety, które rywalizowały w Szkolnych Igrzyskach w pływaniu na wspaniałym obiekcie sportowym - Krytej Pływalni Otylia w Janowie Lubelskim.

W sobotę 7 listopada br. 98 uczniów IV – VI klas z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim uczestniczyły w pierwszych Szkolnych Igrzyskach w Pływaniu. Igrzyska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i ich rodziców, dziadków i rodzeństwa, którzy głośno dopingowali ich rywalizację. Wprawdzie Igrzyska miały mieć charakter integracyjno- rekreacyjny oraz rodzinny to rywalizacja sportowa stała na wysokim poziomie. Zawody były rozgrywane w trzech stylach: klasycznym (żabką), stylem grzbietowym i kraulem, wszystkie na dystansie 25 m.

Igrzyska zostały zorganizowane pod patronatem Pani Dyrektor Krystyny Ćwiek, która ufundowała puchary dla najlepszego zawodnika i zawodniczki, jak i dla najlepszej sztafety dziewcząt i chłopców. Pani Dyrektor wyraziła ogromny podziw dla licznie zgromadzonych zawodników, dla ich ogromnych dokonań sportowych, jakie osiągają w tak krótkim czasie. Podkreśliła fakt, że każdy z zawodników już wygrał, gdyż samo uczestnictwo w zawodach już jest sukcesem, po roku funkcjonowania Krytej Pływalni. Pomimo, iż w zawodach nie było przegranych to wyniki zwycięzców napawają nas ogromną dumą. Na szczególne wyróżnienie zasługują Paulina Kura z kl. VI „e” najlepsza zawodniczka z rekordem szkoły - 0,17,58 stylem dowolnym oraz Wojciech Mazur z klasy IV „a” najlepszy zawodnik z rekordem 0,19,89.

230 startów to ogromny wysiłek organizatorów tych Igrzysk. Zawody zostały zainicjowane przez p. Zbigniewa Czajkowskiego nauczyciela wychowania fizycznego i przygotowane z pomocą Dyrektora MOSiR p. Krzysztofa Derusia, pracowników Krytej Pływalni oraz Kierownika Krytej Pływalni p. Andrzeja Majkowskiego.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała 10-ta Drużyna WOPR pod kierownictwem p. Tomasza Pecko. Profesjonalni sędziowie mieli ogrom pracy, rejestrując tak wiele startów i czuwając nad sprawnym przebiegiem zawodów. Za tę pomoc i współpracę Dyrekcja szkoły, p. Czajkowski Zbigniew, jak i uczniowie dziękują serdecznie.

Autor: Ryszard Majkowski

Tekst: Obserwator: - B. Cz.

Foto: Ryszard Majkowski


Dodano: 12 listopada 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI