Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

Dodano: 10 listopada 2009 r.

PIERWSZE IGRZYSKA SZKOLNE W PŁYWANIU - RADOŚĆ I DUMA

 

Sobota, 7 listopada 2009 r. to kolejna data, która na trwale zapisze się w pamięci wielu dzieci z naszego miasta. „I Igrzyska Szkolne 2009” w pływaniu, które były organizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, przejdą do historii jako pierwsze zawody pływackie organizowane dla naszych dzieci i co najważniejsze na naszych obiektach.

Zawody, które z ramienia szkoły zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego mgr Zbigniew Czajkowski zgromadziły 98 dzieci z klas IV – VI, ale tutaj mamy chlubny wyjątek, do zawodów zgłosili się Karol Lenart, z kl. I i Adrian Rząd z kl. III – ten drugi z powodzenie rywalizował ze swoimi starszymi kolegami. Karolowi i Adrianowi serdecznie gratulujemy odwagi i wspaniałych umiejętności.

Zawody przeprowadzone były w trzech konkurencjach, w stylu klasycznym, grzbietowym oraz dowolnym w startach indywidualnych na dystansie 25 m oraz sztafetach 8 x 25m w stylu dowolnym. W 36 wyścigach odnotowaliśmy 202 starty. Jak na zawody szkolne wynik imponujący.

To wielka duma i radość, dla nas wszystkich, organizatorów, osób prowadzących, sędziów, ale przede wszystkim dla rodziców i ich dzieci, które brały udział w zawodach. Tak wypełnionych trybun na pływalni „OTYLIA” jeszcze nie było. Zaangażowanie po obu stronach – startujących, których cechowała wielka ambicja i chęć odniesienia sukcesu oraz wspaniale dopingujących ich rodziców, którzy całym sercem byli ze swoimi pociechami.

W tych zawodach nie było przegranych – wygrali wszyscy. Tak jak powiedziała, podczas oficjalnego otwarcia „I Igrzysk Szkolnych 2009” dyr. szkoły pani mgr Krystyna Ćwiek, „...że sama obecność i uczestnictwo, tak wielkiej ilości uczniów jest wielkim zwycięstwem ich ducha i sukcesem wszystkich startujących, bez względu na wynik i miejsce”.

Zawody bez oficjalnych sponsorów, dla najlepszych zawodników Pauliny Kury z kl. VI ”e” i Wojciecha Mazura z kl. IV „a” oraz najlepszych sztafet w kategorii dziewcząt i chłopców Dyrektor Szkoły ufundowała puchary, za które serdecznie dziękujemy. MOSiR przygotował dla najlepszych okolicznościowe dyplomy. Jak zwykle i tym razem nie zawiedli Panowie z Drużyny WOPR Nr 10. Wzorowo nie tylko zabezpieczyli zawody od strony bezpieczeństwa, ale również wszyscy, którzy mają uprawnienia Sędziego Okręgowego w Pływaniu, przybyli i sędziowali zawody. Na ręce Kierownika Drużyny pana Tomasza Pecko składamy serdeczne podziękowania i już prosimy o następny raz.

Radość i duma – tak można scharakteryzować te zawody. Radość, że mamy tak wspaniałe dzieci, że są rodzice, którzy im pomagają i wspierają, radość z uczestnictwa, odniesionego sukcesu i zwycięstwa. Duma, że w naszym mieście powstał tak wspaniały obiekt, na którym sami dla naszych dzieci możemy zorganizować tak wspaniałe zawody.

Obejrzyj foto-galerię na stronie MOSiR

Kierownik Pływalni "Otylia"

mgr Andrzej Majkowski

Foto: Ryszard Majkowski


Dodano: 10 listopada 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI