Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

 

 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

Dodano: 31 października 2009 r.

 

PISZĄ O NAS: DALEJ I CIEKAWIEJ

Władysławów i Gierłachy z zajazdem "Przy kominku" to nowe punkty na mapie szlaków rowerowych otaczających Janów Lubelski.

Pierwsza miejscowość leży przy szlaku żółtym, druga - przy czerwonym. Zmodyfikowany został także niebieski pomiędzy Szewcami, a Porytowym Wzgórzem. W ten szlak włączono przygotowany przez janowskie nadleśnictwo tor dawnej kolejki leśnej. Dzięki temu można spróbować dotrzeć na rowerze, w wyjątkowo komfortowych warunkach, nawet do dawnej partyzanckiej kryjówki zwanej "Dwugajówką". Obecnie janowskie, w większości śródleśne szlaki rowerowe mają długość ponad 100 kilometrów. Znaczną część odcinków szlaku już otrzymała nowe, bardziej przejrzyste oznakowania, na pozostałych będą one wymieniane bądź uzupełniane w najbliższym czasie. Dzięki temu nawet nie mający dokładnych map leśnych cykliści nie powinni mieć trudności z odkrywaniem najpiękniejszych miejsc nie tylko w najbliższym otoczeniu Janowa Lubelskiego, ale także napawania się widokami najbardziej urokliwych miejsc Zofianki, Przysiężnego Dołka oraz Białej, Modżyrowa i Podlasek, cmentarza austriackiego i Kamiennej Góry, skąd roztacza się niepowtarzalny widok na Równinę Puszczańską.

W obrębie szlaków rowerowych znajdują się, przypomnijmy, takie atrakcje okolic Janowa Lubelskiego, jak Szklarnia, Momoty, Łążek, Pikule, Kruczek czy Kacze Błota. Na dwóch kółkach można dotrzeć nie tylko do ciekawych miejsc widokowych, niedostępnych dla automobilistów, ale też zwiedzać rezerwaty, miejsca pamięci narodowej, ośrodki kultury ludowej, ostoję konika biłgorajskiego, miejsca szczególnego kultu religijnego. W wielu miejscach szlaki rowerowe powiązane są ze szlakami turystyki pieszej oraz kajakowej, co czyni ofertę adresowaną głównie dla cyklistów bardziej elastyczną i uniwersalną.

(r)

Tygodnik Nadwiślański, nr 44(1485)


 

PISZĄ O NAS: JANÓW LUBELSKI DOCENIONY

Pierwsze wyróżnienie przypadło miastu w trzeciej edycji rankingu "Europejska Gmina, Europejskie Miasto", przeprowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Finansów i "Gazetę Prawną". Ranking ma na celu wykazanie, który z samorządów może się pochwalić największym osiągnięciem w zdobywaniu pieniędzy unijnych. Uwzględniane są wszystkie programy, których uczestnikami były, zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Podstawą do oceny jest wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców przypadających na dany region. Drugie wyróżnienie miasto otrzymało w rankingu "Gmina przyjazna oświacie i jej pracownikom" zorganizowanym przez Zarząd Okręgu Lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Fabian Plapis

Dziennik Wschodni

 


Dodano: 31 października 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI